Tin Tin Tur

FETHİYE - MARMARİS - FETHİYE 8 GÜN - 7 GECE

Anasayfa » Mavi Yolculuk » FETHİYE - MARMARİS - FETHİYE 8 GÜN - 7 GECE
share on facebook  tweet  share on google  print  

FETHİYE - MARMARİS - FETHİYE 8 GÜN - 7 GECE

"Mavi Yolculuk" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

   

 

 

 

 

 Tur Tarihleri

 Tur Çıkış Limanı

 Tur Varış Limanı

Cumartesi

Fethiye

 Fethiye

1.GÜN: FETHİYE  Saat 15:30’ dan itibaren sizleri karşılayacak görevlilerimiz eşliğinde kamaralarınıza yerleşebilirsiniz.Tüm misafirlerimizin tekneye yerleşmesinden sonra akşam yemeğimizi yemek üzere toplanıyoruz. İlk gecelememiz B.Fethiye Marina'da. 

2.GÜN: YASSICILAR & AĞA LİMANIKahvaltımızı aldıktan sonra Maviye ve Tarihe olan Yolculuğumuza başlıyoruz. Kaptanımızın bizi götürdüğü yer ,yedi küçük yassı adacıktan oluşan bir adalar grubu. Buraya Yassıcalar deniliyor. Bu yedi küçük adaların tek tek isimleri yok. Adalarda hiç bir tesis bulunmuyor, çamlar, kumsal ve deniz... Büyükçe olanının denize uzanan kumsallı burnunun ucunda küçücük bir havuzcuk oluşuyor. Burada adalar arasında yüzme macerasını da korkmadan deneyebilirsiniz. iki adanın arasında en kısa mesafe 12 metre. Dilerseniz adalara çıkıp küçük bir gezinti yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme için bu eşşiz adacıklardan Ağa Limanına doğru haraket ediyoruz.

3.GÜN: EKİNCİK KOYU & KAUNOS & DALYAN  Mürettebat güneş doğmadan uyandı ve siz uyurkan teknemiz harakete geçti bile. Uyandığınızda  kahvaltıyı  Ekincik Koyu'nda yapıyoruz. Kahvaltıdan sonra dilerseniz ekstra bir tur olan küçük teknelerle labirent şeklindeki nehir içinde Kaunos-Dalyan ve çamur banyosu turuna katılabilirsiniz. Adrenalin bana göre değil derseniz alternatif olarak balık tutmanın keyfi paha biçilmez yada tarihi keşfetmek üzere karada ufak bir gezintiye çıkabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama Ekincik Koyu’nda

4.GÜN: KADIRGA KUMBÜKÜ & CENNET ADASI  Kahvaltı sonrası 2 saatlik bir yolculuğun ardından Marmaris'e ulaşıyoruz. Öğle yemeği ve yüzme molasının ardından 5 çayımızı alacağımız Kadırga Kumbükü'ne doğru yol alıyoruz. Geceyi geçireceğimiz koy ise adının hakkını fazlasıyla veren, Marmarisin karşısında boylu boyunca uzanan sevdalısı  Cennet Adası!... (Nimara Yarımadası )

5.GÜN: MARMARİS & EKİNCİK KOYU  Kahvaltı sonrası Marmaris Limanı'na giriş yapıyoruz. Kısa programa katılmış olan misafirlerimizin tekneden ayrılması, yeni kısa program misafirlerinin tekneye binmesi ve teknenin eksik kumanya ve ikmal işlemleri için 16:00'ya kadar Marmaris'te olacağız. Boş zamanınızı Marmaris'te gezinti ve alışveriş yaparak değerlendirebilirsiniz. Çıkış işlemlerimizin ardından Marmaris Limanı'ndan ayrılarak geceyi geçireceğimiz Ekincik Koyu'na doğru yola çıkıyoruz.  

6.GÜN: DOMUZ ADASI & KLEOPATRA KOYU & BEDRİ RAHMİ KOYU  Kaptanın size bir süprizi var!... Mürettebatını güneş doğmadan uyandırdı ve siz uyurkan teknemizi harakete geçirdi bile. Ekincik'ten Göcek 12 Adalar bölgesindeki Domuz Adası'na geldik. Aslında İsmi Prens Adası olan bu saklı, cennette, eskiden çok sayıda domuz olduğundan bölge halkı domuz adası olarak dilden dile dolaştırmış.  Kahvaltı ve yüzme molasından sonra Kleopatra Hamamı Koyu'na gidiyoruz. Cleopatra Hamamı Koyu, çok sayıda çam ağacıyla dolu büyük bir koy ve koyu maviden kıyıya yaklaştıkça açık maviye giden bir denizi ve koyun batı kısmında bazı tarihi eserleri var. Mite göre, Cleopatra'nın Anadolu kıyılarını ziyaretlerinden birinde, yakın arkadaşları bir sıcaksu kaynağı bularak ona bir hamam inşa etmeye karar verirler. Adını bu hamam kalıntılarından alan koyumuzda, öğle yemeğimizi aldıktan sonra dilerseniz yüzebilir ve gezintiye çıkabilirsiniz. 5 çayımızı ünlü ressam Bedri Rahmi Koyu'nda alıyoruz. Asıl adı Taşyaka olan bu koyda ağaçlar arasında bir kayaya yapılmış balık resmi dikkati çeker. Bu resmi 1974 yılında bir mavi yolculuk esnasında Bedri Rahmi Eyüpoğlu yapmıştır. O günden beri Taşyaka, "Bedri Rahmi koyu" olarak anılır. Akşam yemeğimizi burada alıyor  ve keyifli bir akşamın ardından geceyi de bu koyda geçiriyoruz.

7.GÜN: GÖCEK ADASI & TURUNÇ & TARZAN KOYU  Kahvaltıdan sonra Göcek Adası'na hareket ediyoruz. Göceğe en yakın ada olduğundan buraya Göcek Adası deniliyor. Yüzme molası ve öğle yemeğinin ardından ortak alınacak bir kararla Turunç ya da Tarzan Koyu'na gidiyoruz. Akşam yemeği ve geceyi burada geçiriyoruz.

8.GÜN: SAMANLIK KOYU & FETHİYE  Kahvaltı sonrası çam ormanlari ile denizin birleştigi, yeşil ile mavinin ahengine turquazın eşlik etmesine tekrar tanik olacaginiz,  Samanlık Koyu'na gidiyoruz. Yüzme molasının ardından öğlene doğru Fethiye Limanı'na ulaştıktan sonra, hafızalarmızdaki onlarca güzel hatıra ve kurduğumuz dostluklar eşliğinde vedalaşarak,  sizleri düzenlediğimiz  başka bir Mavi Yolculuğumuzda, aramızda görmek ümidi ile bu eşsiz Fethiye – Marmaris Fethiye Mavi Tur’umuzu sonlandırıyoruz.  

HATIRLATMA: İlk gece ve son gece yat limanında demirlenecektir. İlk gün servis akşam yemeği ile başlıyor. 

DönemPansiyon 2 kişilik kamarada kişi başı 2 kişilik kamarada tek kişi 1. Çocuk2. Çocuk 
 Tam pansiyon    Sorunuz
  Tam pansiyon    Sorunuz
  Tam pansiyon    Sorunuz
  Tam pansiyon    Sorunuz
 

Tür : Gezi Tarih : 7.05.2012
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]