Tin Tin Tur

BODRUM- İNGİLİZ LİMANI 4 GÜN 3 GECE

Anasayfa » Mavi Yolculuk » BODRUM- İNGİLİZ LİMANI 4 GÜN 3 GECE
share on facebook  tweet  share on google  print  

BODRUM- İNGİLİZ LİMANI 4 GÜN 3 GECE

"Mavi Yolculuk" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

   

 

 

 

 Tur Tarihleri

 Tur Çıkış Limanı

 Tur Varış Limanı

Cumartesi - Pazar - Pazartesi

Bodrum

 İngiliz Limanı

1.GÜN: B.BODRUM LİMANI   Saat 15:30’ dan itibaren sizleri karşılayacak görevlilerimiz eşliğinde kamaralarınıza yerleşebilirsiniz. Tüm misafirlerimizin tekneye yerleşmesinden sonra akşam yemeğimizi yemek üzere toplanıyoruz. İlk gecelememiz B. Bodrum Marina'da. ‘’Eski adı Halikarnas olan Bodrum'un tarihi M.Ö.1200'lere kadar uzanır. M.Ö. 5. yy' da yaşamış olan ve "Tarihin Babası" olarak tanınan Herodot, Halikarnas'ta doğmuştur. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Kral Mausolos' un (M.Ö. 350) Mozolesi de buradadır. Klasik çağdaki Bodrum'dan günümüze ulaşabilen tek yapı Antik Tiyatro'dur. 13.000 kişi kapasiteli bu tiyatro Anadolu'nun en eski tiyatrolarından biridir ve günümüzde de birçok gösteri ve konserlerde Bodrum'daki sanatseverlere ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum'a gelindiğinde, ilk önce görülmesi gereken yerlerden bir tanesi de Kurtarıcı Sen Peter (St. Peter) Kalesi'dir. Ortaçağlara dayanan tarihiyle dünyada en iyi şekilde korunmuş eserlerden birisidir. Büyük İskender'in Halikarnas' a girdiği yer olan Mindos Kapısı da görülmesi gereken yerlerden bir diğeridir. ‘’

2.GÜN: KİSREBÜKÜ  Kahvaltımızı aldıktan sonra başlıyoruz  Maviye olan Yolculuğumuza. Rotamız Kisrebükü. Kisrebüne gelmeden mavi ile turquazın iç içe geçtiği , tertemiz berrak suları olan koyları görmeden , içinde yüzmeden olmaz diyor kaptanımız. Bu güzel koyların birinde yiyoruz öğle yemeğimizi. Ama görülecek çok yer var devam ediyoruz mavi ile iç içe yolculuğumuza. Akşam saatlerine doğru , sahildeki Bizans harabelerini gezebileceğiniz Kisebükü (Alakışlabükü)'ne ulaşıyoruz. Çok efor sarf ettiniz , açıkdınız ve yoruldunuz berrak sularla oynaşmaktan. Ruhunuzu dinlendirecek sakinlikte olan bu güzel koyda alıyoruz akşam yemeğimizi ve geceyi burda geçiriyoruz.

3.GÜN : YEDİ ADALAR  Aşçınız  hazırladığı lezzetli kahvaltının ardından bütün gün eşsiz güzellikteki koylarda, dalış yapın, yüzün,eğlenin, dinlenin, dilerseniz çam ağaçları ile kaplı ormanlarda kısa bir yürüyüş keyfi yaşayın. Öğle yemeği vakti geldi , aşcımızın küçük mutfagından çıkardığı lezzetli yemekleri yedikden sonra bolca küçük ada ve mercan resiflerinin bulunduğu Yedi Adalar'a varıyoruz. Akşam yemeği ve geceyi geçirmek için burdaki güvenli koylardan birine sığınıyoruz.     

4.GÜN: KLEOPATRA ADASI & İNGİLİZ LİMANI  Kahvaltıdan sonra Kaptanımız yüzme molası vermek için Sedir(Cedrae) Adası'na kırıyor dümeni. errak bir suyu Tertemiz berrak bir suyu ve eşine başka hiç bir yerde rastlayamayacağınız kumsalı olan bu adada ki Kleopatra Plajı'nda sadece Kuzey Afrika çöllerinde bulunduğu anlaşılan çok özel bir kum bulunmakta. Rivayete göre Mark Antonius bu kumu özel olarak gemilerle Kraliçe Kleopatra için taşıtmış. Öğle yemeğini bu özel adada alıyoruz. Aşçımızın hazırladığı son yemeği yedikden sonra,İngiliz Limanı'na varıyoruz.       Hafızalarımızdaki onlarca güzel hatıra ve kurduğumuz dostluklar eşliğinde vedalaşarak,  sizleri düzenlediğimiz  başka bir Mavi Yolculuğumuzda, aramızda görmek ümidi ile bu eşsiz Bodrum – İngiliz Limanı Mavi Tur’umuzu sonlandırıyoruz. 

HATIRLATMA: İlk gece ve son gece yat limanında demirlenecektir. İlk gün servis akşam yemeği ile başlıyor. 

DönemPansiyon 2 kişilik kamarada kişi başı 2 kişilik kamarada tek kişi 1. Çocuk2. Çocuk 
  Tam pansiyon    Sorunuz
  Tam pansiyon    Sorunuz
  Tam pansiyon    Sorunuz
  Tam pansiyon    Sorunuz
   Tam pansiyon     Sorunuz

Tür : Gezi Tarih : 7.05.2012
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]