Tatil Dünyası
Üye Girişi
e-posta
Parola
Beni hatırla
 
e-bülten üyeliği
Ad Soyad
e-posta

Kurban Bayramı Balkanlar'da 5 Ülke Turu, Bayramda Balkanlar Turu

Anasayfa » BAYRAM YURTDIŞI » Kurban Bayramı Balkanlar'da 5 Ülke Turu, Bayramda Balkanlar Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kurban Bayramı Balkanlar'da 5 Ülke Turu, Bayramda Balkanlar Turu

"BAYRAM YURTDIŞI" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

 

 

 

Bayramda Dubrovnik Turu, Dubrovnik Turları, Balkanlar Turu, Balkan Turu, Ohrid Turları, Saraybosna Turu, Saraybosna Turları, Odrid Turu, Üsküp Turları

 

 

 

 

 

 

VİZESİZ

                                

Üsküp – Ohrid(2) – Tiran – Bar (1) – Budva – Dubrovnik (2) – Saraybosna (2)

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile …

Tüm Turlar Dahil !

 ( Üsküp gidiş – Saraybosna dönüş )

05 Kasım 2011 Hareket … 7 Gece

 

 

 

  

1.Gün     İSTANBUL – ÜSKÜP – OHRİD

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Tin Tin tur kontuarı önünde buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1023 seferi ile 12:35’te Üsküp’e uçuş. Yerel saat ile 13:00’da varışımızın ardından alanda bekleyen özel otobüsümüzle Üsküp şehir turu. Tur sonrası Ohrid’e transfer. Varışımıza istinaden yapacağımız panoramik şehir turu esnasında Ohrid Gölü, Aya Sofya Kilisesi, Makedon İmparatorluğu döneminden kalan anfi tiyatro, Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelinize transfer. Odaların alınması ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

  

2.Gün  OHRİD

Sabah kahvaltısının ardından öğle yemekli Tikveş Makedon Köyü ve Şarap Bağları turu. Bu turumuzda, öncelikle Balkanların en ünlü şaraplarının üretildiği Tikveş şehrini gezeceğiz. Daha sonra bir bağ evine konuk olarak burada çeşitli şarapları tatma imkanımız olacak. Daha sonra öğle yemeği alacağımız tipik bir Makedon köyünü ziyaret edeceğiz. Tur bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  

3.Gün    OHRİD – TİRAN – BAR

Sabah kahvaltısının ardından Tiran’a hareket. Arnavutluk’un başkenti Tiran’da yapacağımız panaromik şehir turu esnasında Parlamento Binası, İskender Bey Meydanı,  Başkanlık Sarayı ve Üniversite Binası görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi rehberinizin belirlediği süre kadar, öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman. Tur bitimi Bar’a hareket. Varışımızın ardından otele trenasfer. Odaların alınması ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

  

4.Gün    BAR – BUDVA – DUBROVNİK

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Dubrovnik’e hareket. Yol üzerinde öncelikle, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görüp, fotoğraf çekeceğiz. Budva’da yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad’ı (eski şehir merkezi) gezeceğiz. Tur bitimi muhteşem Kotor körfezi manzarası eşliğinde Kotor eski şehrine gideceğiz. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) turumuzu yürüyerek yapıyoruz. Ardından yaklaşık 2 saat sürecek yolculukla Dubrovnik’e geciyoruz. Varışımızın ardından otelinize transfer. Odaların alınması ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

  

5.Gün    DUBROVNİK

Sabah kahvaltısının ardından Dubrovnik şehir turu. Şehir turumuzda eski şehir meydanında otobüsümüzden inerek yürüyüş turu ile UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını geziyoruz. Bu turumuz esnasında, kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Tur bitimi serbest zaman. Geceleme otelinizde.

 

6.Gün DUBROVNİK – MOSTAR –  SARAYBOSNA 

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Mostar’a hareket.  Yaklaşık 3 saatlik (200 km) bir yolculukla Mostar’a varıyoruz. ‘’Köprüler Şehri’’ 16. yy. ile 19. yy.’ları arasında Hersek’in ticaret, yatırım ve askeri üssü olan Mostar’da Eski Köprü’nün tam göbeğinde konumlandığı eski şehir merkezi, çarşı, camiler, Türk Evi Müzesi, hamamlar görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi öğle yemeği ve alışveriş için rehberinizin belirlediği süre kadar serbest zaman. Sonrasında Saraybosna’ya hareket. Varışımızın ardından otelinize transfer. Odaların alınması ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

  

7.Gün    SARAYBOSNA

Sabah kahvaltısının ardından Saraybosna şehir turu. Turumuz esnasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, camiiler, medreseler, Hanlar, Baş Çarşı, Kurşunlu Medresesi, Gazi Hüsrev Bey Camii, 1. Dünya Savaşı’nı başlatan olayın yaşandığı Latin Köprüsü, Osmanlı Çeşmesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelenize transfer. Geceleme otelimizde.

 

8.Gün    SARAYBOSNA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması. Saraybosna Havalimanına transfer. Check-in işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1024 seferi ile 13:50’de Istanbul’a hareket. Yerel saat ile 16:40’da varış ve turumuzun sonu.

  

ÜCRETE DAHİL SERVİSLER

 

*Türk Havayolları ile İstanbul -Üsküp / Saraybosna - İstanbul  arası uçak bileti,

*Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli 

*Zorunlu seyehat sigortası

*3* ve 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar

*Panoramik Saraybosna,Üsküp, Ohrid,Tiran, Budva, Kotor, Dubrovnik, Mostar şehir tanıtım turları,

*Tikveş Makedon turu ve şarap bağları turu,

*Programda belirtilen bütün şehirlerarası transferler,

*Alan / Otel / Alan transferleri

*Türkçe rehberlik hizmetleri

  

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

 

*Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)

*Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

*Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar 

*Müze ve ören yerleri girişleri

*İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

  

NOTLAR : Tin Tin tur , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir.Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Tin Tin tur sorumlu tutulamaz. Tin Tin tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Tin Tin tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Yol üzerinde alternatif turlar grubun çoğunluğunun sağlanması halinde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu taktirde gerçekleştirilecektir, daha az katılım olduğu taktirde fiyatlardaki değişiklikler alternatif turlara yansıtılır Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tin Tin tur sorumlu tutulamaz. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dahil değildir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Tin Tin  Tur konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. İndirimler kontenjanlar ile sınırlıdır.

     
OTELLERİki Kişilik Odada kişi başıTek Kişilik Oda Farkı Üçüncü Kişi0 – 2 YaşÇocuk03 – 12 YaşÇocuk
3* & 4* Oteller 749 Euro200 Euro749 Euro150 €699 Euro
  
Kaynak : Dubrovnik Turu, Balkanlar Turu, Balkanlar Turları
Tür : Diğer Tarih : 15.09.2011
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]