Tatil Dünyası
Üye Girişi
e-posta
Parola
Beni hatırla
 
e-bülten üyeliği
Ad Soyad
e-posta

Kurban Bayramı Roma Floransa Venedik Turu

Anasayfa » BAYRAM YURTDIŞI » Kurban Bayramı Roma Floransa Venedik Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kurban Bayramı Roma Floransa Venedik Turu

"BAYRAM YURTDIŞI" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

 Bayramda Roma Turları, Floransa Turları, Venedik Turları, Roma Turu

 

 

 

TORİNO MİLANO VENEDİK(2)VERONA FLORANSA(2)ROMA(2)NAPOLI(1)

7 Gece 8 Gün --- DİREKT NAPOLİ GİDİŞ / MİLANO DÖNÜŞ

KURBAN BAYRAMI

TUR TARİHİ ÜCRET SINIFLARI

05 – 12 KASIM

 

OTELLERİki-Üç Kişilik Odada
kişi başı
M KLAS
İki-Üç Kişilik Odada
kişi başı
S KLAS
İki-Üç Kişilik Odada
kişi başı
J KLAS
İki-Üç Kişilik Odada
kişi başı
N KLAS
İki-Üç Kişilik Odada
kişi başı
H KLAS
2 – 12 Yaş
Çocuk İndirimi
Tek Kişilik Oda Farkı

NAPOLI 4* SEHIR DISI OTEL
ROMA 3* SEHIR DISI OTEL FLORANSA 3* SEHIR DISI OTEL
VENEDIK 4* SEHIR DISI OTEL
* GECELİK SADECE 10 EURO FARKLA YARI MERKEZİ OTELLERDE KONAKLAYIN!

599 € DOLU649 € DOLU699 € YER VAR749 € YER VAR799 € YER VAR-50 €200 €
NAPOLI 4* AMERIKAN OTEL VB
ROMA 3* BLANC ET NOIR VB.
www.parkhotelblancetnoir.com
FLORANSA 4*
(MONTECATTINI VEYA PRATO )
VENEDIK 3*PALADIO VB.
* GECELİK SADECE 10 EURO FARKLA
MERKEZİ OTELLERDE KONAKLAYIN!
669 € DOLU719 € DOLU769 € YER VAR819 € YER VAR869 € YER VAR-50 €230 €
NAPOLI 4* HOLIDAY IN OTEL VB
ROMA 4* SHERATON VEYA ERGİFE VB.
www.romasheraton.com
FLORANSA 4* COLUMBUS VB.
VENEDIK 4* POPPI VB.
www.hotelpoppi.com
739 € DOLU789 € DOLU839 € YER VAR889 € YER VAR939 € YER VAR-100 €280 €
 

 

DİKKAT : TUR FİYATLARI BELİRLİ SAYIDA KONTENJANYANLAR İÇİN REZERVASYON ANINDA GECERLİDİR. REZERVASYONLAR DOLULUK ORANLARINA GÖRE ÜST FİYAT SINIFLARINDAN OKLENEBİLİR.

   

BAŞTANBAŞA İTALYA

TORİNO MİLANO VENEDIK(2)VERONA FLORANSA(2)ROMA(2)NAPOLI(1)

1. GÜN İSTANBUL -  NAPOLİ - ROMA

Atatük Havalimanı Dış Hatlar Terminali Tin Tin   tur kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile 08.30’de buluşma. Türk  Havayollarının tarifeli seferi ile saat 10.35’de Napoli'ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12.05’de Napoli’ye varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ile Napoli panoramik şehir turu Posilipo tepesine çıkış, ( Vezüv yanardağı, Capri adası, Napoli şehri ve tüm limanı) fotograflamak için mola. Kısa molamızın ardından Lungomare’den sahile hareket. Eski liman Cristoforo Colombo caddesi, castel nuovo ardından Pizza Mercato’ya varış. Buluşma saatine kadar serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Pompei-Napoli alternatif turuna katilabilirler. Tarihi Pompei efsanesi. M.S 79 da Vezüv yanardağından çıkan dumanları gören halk gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere  kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu.Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller şehri örttü ve Pompei 20.000 yaşayanı ile  yok oldu.Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler,villalar ferskler , heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeleoglar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları, o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, İtalyan’ların EFES kenti. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için en önemli kültür gezisi. Tabi ki yerine kurulan Napoli liman kenti, sizi Sophia Loren’in şehrine davet ediyor. Yılda yaklaşık 20 milyon turisti ağırlayan Pompei ve Napoli,uzun yıllar hafızalarınızdan çıkmayacak bir görüntü. Tur sonrası Pompe’ide için  öğle yemeği molası, Ve ardından Napoliye Via Nuova Marina  Liman yolunu takiben varıyoruz.Şehrin en eski Katedrali Chiesa dellaPieta dei Turchini gezisi ardından Şehrin merkez alışveriş caddesi Via Medina da alışveriş yapabilme için serbest zaman. Tur bitimi Piazza Mercato’da buluşma ve Roma’ya otelimize  transfer. Geceleme otelimizde.

Napoli-Pompei turu : 90 € ( Kişi başı) ( Kayıt esnasında ödenir ise %50 indirimli 45 € )

 

2. GÜN NAPOLİ - ROMA

Sabah kahvaltısı ardından Roma’ya hareket. Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Dünya tarihinin ve Italya'nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında Colleseum, Piazza Venezia, Piazza Republica, Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanı'nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini'nin kendine özel olarak açtırmasıyla ünlü Via Fori dei Imperiali, Roma'nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Tur bitiminde serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Roma Şaheserleri Turu’na katılabilirler. Roma Şaheserleri turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, 4 saat boyunca yürüyerek her adım başı Roma'nın bir başka şaheserini görme imkanı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce Venezia Meydanını, ardından ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanı'nı geziyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi'yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Roma'daki en ilginç merkezlerden olan Pantheon ve heykel ve çeşmeleriyle ünlü meşhur Navona Meydanı'na kadar yürüyoruz. Ardından Vatikan'a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro'da Rönesans'ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo'nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro meydanını geziyoruz. Tur bitimi serbest zaman dileyen misafirlerimiz Castel Romano Outlet Center ve Castel Gondolfo Turu’na katılabilirler.   Bu turumuzda Romanın en büyük Outlet centterlarından Castel Romano’da alışveriş yapma imkanı bulup,Castel Gondolfo’da Papa’nın yazlık sarayını, muhteşem ortaçağ mimarisini ve göl manzarasını görme imkanı bulacaksınız. Tur bitiminde Roma’ya otelimize transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak Grande Romantica gece turumuza katılabiliriler. Bu turumuzda 7 tepe üzerine kurulu Roma’nın en romantik ve en güzel tepelerinden biri olan Giannicolo tepesine cıkıyoruz, burada eşsiz Roma manzarasını izledikten sonra otobüsümüzle Romanın en tarihi semtlerinden biri olan birbirinden farklı ve güzel restorantlarının olduğu trastevere bölgesine  gecerek burada akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası buluşma ve bir kahve molası icin ışılar içinde Romayı ve tiber ırmağını seyrederek Navona meydanına hareket varışımızın ardıondan rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

Roma Şaheserleri Turu Kişi Başı : 25 €

Castel Romano Outlet Center ve Castel Gondolfo Turu: 50 € (Kişi Başı)

Grande Romantica Gece Turu : 20 € ( kişi Başı )

 

3. GÜN ROMA- FLORANSA

Sabah kahvaltısı ardından Floransa'ya hareket ( 284 km). Yol üzerinde ORVİETO şehrine alternatif tur. ORVİETO Dünyanın en önemli Ortaçağ miraslarından biridir. Beyaz ve siyah mermerlerle gotik ve barok sanatının güneşi.Teleferikle şahin tepesi adı verilen şehre varışımızın ardından şarap mahzenleri ve otantik görüntüsü ile Orvieto 1290 yılların kokusunu tüm sokaklarında soluyacak,keşke 1 gece burada konaklasaydık diyeceksiniz.Turumuz sonrası Floransa yolculugumuza devam ediyoruz. Floransa'ya varışta panoramik şehir tanıtım turumuz başlıyor. . Bu turumuzda Michelangelo Tepesi, Ponte Vecchio Köprüsü, Signoria Meydanı, Ufizzi Galerisi, Palazzo Vecchio, Duomo Katedrali, San Giovanni Battista Vaftizhanesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde serbest zaman ve otele transfer. Geceleme  otelimizde.

Orvieto turu:Teleferik dahil kişi başı 25 €

 

4. GÜN  FLORANSA

Sabah kahvaltısından ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Pisa - Siena turuna katilabilirler. Siena, İtalya'da en yoğun sanat çalışmalarının yapıldığı ve en pahalı antika dükkânlarının bulunduğu bir kent olarak da bilinmektedir. Siena'da göreceğimiz yerler arasında, Duomo Katedrali, Piazza del Campo, La Ragnosa Kulesi, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokakları bulunmaktadır. Siena gezisi ardından Pisa'ya hareket ve Pisa Kulesi, Katedral ile Vaftizhane’nin bulunduğu Miracolo Meydanı gezileri ardından serbest zaman. Turumuzun ardından otelinize dönüş Geceleme otelimizde.

Pisa - Siena turu : 75€ ( Kişi başı )

 

5. GÜN  FLORANSA-VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından Venedik'e hareket ( 265km ).Varışımızın ardından İtalya'ya özgü vaporetto denilen küçük tekneler ile Venedik'in kalbi San Marco meydanına gidiyoruz. Turumuza ilk olarak San Marco Meydanı'ndan başlıyoruz. Ünlü kafelere ve şık mağazalara ev sahipliği yapan üzeri kapalı galerilerle çevrili büyük bir mermer salon şeklinde olan bu meydandaki .Üzerinde San Marco'nun Aslanı ve San Teodoro'nun heykelleri bulunan granit sütunlar, İstanbul'dan getirilmiştir. Ardında Cumhuriyetin Devlet kilisesi olan Bazilika'yı görüyoruz. On iki havariden birisi olan San Marco'nun kemiklerini muhafaza etmek amacı ile 1063 ve 1073 yılları arasında,Avrupa ve Bizans karışımı bir tarzda inşa edilmiştir.Daha sonra Dükler Sarayını görüyoruz. Venedik'in bir güç ve şöhret sembolü olan saray, aynı zamanda hem Düka'nın ikamet yeri, hem de hükümetin bulunduğu yer idi . Beyaz ve pembe mermerin oluşturduğu sevimli geometrik şekillerin düzeni ön cepheye büyüleyici bir ifade kazandırmaktadır. Büyük Kanal. Yaklaşık 2 km. uzunluğunda olan kanalda, 'Patrici''lerin yaşamış olduğu 200 adet 12. - 18. yüzyıla ait mermer saraylar yan yana sıralanmıştır.Çan Kulesi , Saat Kulesi, Son nefes köprüsü  görülecek yerler arasında. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Gondol turu’na katılabilirler. Turumuz sonrası otelimize transfer geceleme otelimizde

Gondol Turu 25€ ( kişi başı )

 

6. GÜN VENEDİK

Sabah kahvaltısından ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz alternatif düzenlenecek olan VERONA & GARDA Gölü turuna katılabilirler.Bu turumuzda Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğu Roma'daki coloseum arenasından sonra İtalya'daki en büyük arenaya ev sahipliği yapan kuzey İtalya'nın dükler şehri Verona'ya gidiyoruz. Daha sonra kuzey İtalya'daki göller bölgesinin en güzel örneklerden Garda gölü ve Sirmione köyü turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

Verona & Garda Golu Turu : 60€ ( kişi başı ) ( Tura Kayıt esnasında ödenir ise indirimli 40 € )

 

7.GÜN VENEDİK-MİLANO

Sabah kahvaltısının ardından odaları boşaltma ve Milano’ya hareket. Milano varışımızı takiben panoramik şehir turu, görülecek yerler arasında; Duomo, La Galeria vardır. Şehir turu sonrası alternatif turların bitimine kadar  serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile alternatif olarak Kuzey İtalya doğa harikası görülmeye değer  Como gölü turunda Alp dağlarının eteklerinde milyonlarca yıllık uykusunu uyuyan Como Gölü, lüks ve doğayla içiçeliği birlikteliğini ve göl kıyısındaki villaların,şatoların mimarisi görme imkanı. Tur bitimi Dünyaca ünlü İtalya modasını ve markalarını görebileceğiniz  Outlet turuna katılabilme ve alışveriş yapabilme imkanı.Tur bitimi buluşma ve otele transfer.

Como Gölü turu: 60€ ( kişi başı )

Outlet turu: 30€  ( kişi başı )

 

8. GÜN  MİLANO -  TORINO - ISTANBUL

Sabah kahvaltısından ardından odaları boşaltma ve rehberlerinizin belirlediği saatte Torino  havalimanına transfer. Check in işlemleri ardından Türk Hava Yollarının Özel seferi ile saat 10:00’te İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 13:25’te İstanbul’a varış ve Tin Tin   tur hizmetlerinin sonu.

   

ÜCRETE DAHİL SERVİSLER

* TÜRK HAVA YOLLARI TARIFELI SEFERİ İLE

ISTANBUL –  NAPOLI –TORINO - ISTANBUL UCAK BILETI

* HAVALİMANI VERGİLERİ 150 € ( MECBURİDİR ).

*ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI,

*SEÇİLEN KATEGORİ OTELLERDE 7 GECE 8 GÜN ODA KAHVALTI KONAKLAMA.

*HAVALİMANI – OTEL – HAVALİMANI TRANSFERLERİ.

*PANORAMIK ROMA,FLORANSA,VENEDİK,NAPOLI, MILANO ŞEHİR TURU

*SEHIRLERARASI TUM TRANSFERLER

*PROFESYONEL TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ

   

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SEVİSLER

*VİZE ÜCRETİ 110 € ( YEŞİL PASAPORTA VİZE GEREKMEMEKTEDİR. ) (NAKİT ÖDENİR).

*VAPORETTO ÜCRETİ (15 € ).

*SEYAHAT SAĞLIK VE VİZE SİGORTASI (15 €).

*TAM KAPSAMLI SIGORTA (30 €)Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılamayan misafirlere tur bedeli kişi başı 3000 €uro ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.

*YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI 15 TL

*PROGRAMA DAHİL OLMAYAN TÜM YEMEK VE İÇECEKLER.

*ŞAHSİ HARCAMALAR.

*MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

*ROMA’DA 2* VE 3* OTELLERDE GECELIK 2 €, 4* OTELLERDE 3 €  ROMA KONAKLAMA VERGISI.

*FLORANSA’DA 2* VE 3* OTELLERDE 3€, 4* OTELLERDE 4€ KONAKLAMA VERGİSİ

VENEDIK KONAKLAMA VERGISI 2,80€ GECELIK KISI BASI

 

NOTLAR :Tin Tin   tur , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir.Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Tin Tin   tur sorumlu tutulamaz.Tin Tin   tur , gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Tin Tin   tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu taktirde gerçekleştirilecektir, daha az katılım olduğu taktirde fiyatlardaki değişiklikler alternatif turlara yansıtılır Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tin Tin   tur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan alternatif turlar çoğunluk sağlandığı taktirde yapılacaktır. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Tin Tin    Tur konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir.Tarifeli uçuşlarda havayollarının kurallarına göre aynı gün içersinde bilet değişikliği veya iptali yapılabilir. Diğer günlerde yapılacak değişiklik ve iptaller için havayollarının uyguladığı ceza prosedürü geçerlidir.

   

MERKEZİ OTEL : Toplu taşıma araçları veya taksi ile ulaşımın rahat ve kolay olduğu, şehrin tarihi merkezine 5-15 km mesafede bulunan oteller.

YARI MERKEZİ OTEL  : Toplu taşıma araçları ile ulaşımın rahat olduğu otobüs veya metro veya her ikisi kullanılarak merkeze ulaşılabilinecek 15-25 km mesafede bulunan otellerdir Florasnadaki konaklama Montecatini (Bir ortaçağ kasabası florans’ya 45km) veya Prato bölgesinde gerçekleştirilir.

ŞEHIRDIŞI OTEL  : Toplu taşıma araçları ile ulaşımın zor olduğu veya olmadığı merkeze 45-60 km  mesafede bulunan oteller.

  

Tür : Gezi Tarih : 06.09.2011
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]