Tin Tin Tur

Ramazanda Konya Mevlana Turu, Ramazanda Konya Turu

Anasayfa » Ramazan Turları » Ramazanda Konya Mevlana Turu, Ramazanda Konya Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Ramazanda Konya Mevlana Turu, Ramazanda Konya Turu

"Ramazan Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Ramazanda

 F : 1779 - kartepekayakmerkezi.jpg F : 278 - abantturufoto.jpg 

 

Ramazanda Konya Turu, Ramazanda Konya, Konya Turları, Konya Turu, Konya Turları, Ramazanda Mevlana Müzesi, Ramazanda Mevlana

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

Her Haftasonu

Konya

9 saat

23:00-24:00

 

 

Tur Programı

1.GÜN CUMA: Akşam belirtilen yerlerde buluşarak Konya’ya hareket ediyoruz. 


2. GÜN: C.TESİ: Sahurda yol üzerinde bulunan tesisimizde kahvaltı olarak alıyoruz. Daha sonra Konya’da bulunan otelimize geçip dinleniyoruz.  Daha sonra Konya’yı gezmeye başlıyoruz. Konya’da ilk olarak Alaattin Tepesi üzerinde bulunan Alaeddin Camii’ni geçiyoruz.  Selçuklu Sultanı 1. Mesud zamanında yapımına başlanıp 1.Alaeddin Keykubat’ın tamamladığı Alaeddin Camii gezisi sonrası Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesi’ne geçiyoruz. Mevlana ile Şems-i Tebrizi’nin ders verdikleri, Anadolu Selçuklu devri Çini işçiliğinde önemli yeri olan müze gezisinden sonra İnceminare Medresesi’ne (Taş ve Ahşap Eserler Müzesi) gidiyoruz. Selçuklu sultanlarından 2. İzzettin Keykavüs devrinde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılmış İnceminare Medresesi gezisi sonrası Mevlana Müzesi’ne hareket ediyoruz. İlk olarak müzenin hemen arkasında bulunan Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Harda), Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veled’in bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergâhı gezisi sonrası otele geçiyoruz. Otelimizde alınan iftar yemeği sonrası Mevlana Kültü Merkezi’nde aslına uygun olarak yapılan sema programlarına katılıyoruz.

3. GÜN: PAZAR Sabah otelde sahurda alınan kahvaltı sonrası Sultan II Selim'in şehzadeliği sırasında Konya Valisi iken, 1558’de yapımını başlattığı padişah olduktan sonra da 1570 yılında tamamlanan Selimiye Camii,  A.R.İzzet Koyunoğlu kişisel çabaları ile oluşturduğu ve dünyanın ünlü müze ve kütüphaneleri arasında yer alan Koyunoğlu Müze ve Kütüphanesi Hz. Mevlana’nın hocası olan Şems-i Tebriz’inin Türbesini ziyaret edip, Konya’nın en güzel yerlerinden biri olan Meram Bağları’na hereket ediyoruz. Tarihi seyri içerisinde halkın eğlenmek, stres atmak, rahatlamak için geldiği Konya’nın en önemli mesire alanı olan Meram Bağları’nda verilecek serbest zamandan sonar Tavus Baba Türbesi’ne geçiyoruz. Mevlana Hazretleri’nin devamlı ziyaret ettiği zamanın bilgini ve psikologu Tavus Baba (Tuzcu Baba) Türbesi geziyoruz.  I. Alaeddin Kuykubat Devrinde Konya’da ölmüş olan Şeyh Tavus Mehmet-el Hindi’ye ait türbe ziyareti sonrası Ankara üzerinden İstanbul'a hereket ediyoruz.


NOT: Hava yol ve trafik durumuna göre tur programında değişiklik yapılabilinir. Bilginize.

 

 

Kalkış Yerleri

 İncirli Boyner Mağazası Önü21:00
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)22:00
 İzmit Halkevi Durağı 23:00
 Sakarya (Adapazarı )23:30
 Bolu Çiçek Taksi Karşısı01:30
 Ankara Otogarı Önü03:30

NOT: İzmit, Adapazarı, Bolu ve Ankara'dan da misafirlerimizi alabiliriz. Kalkış saatleri diğer şehirlerde farklılık gösterebilir. Bilginize.

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezimiz  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 
Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri
Tur Ödeme Şekilleri Tur Ücreti
  
  

 

 

Konaklama Şekli

 2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

0-5 Yaş Çocuk

 06-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

   

NOT: Ramazan boyunca her hafta yapılan Konya Mevlana Turu için kontanjan sayısı 1 otobüstür. (46 kişi). Erken kayıt yapanlara öncelik tanınacaktır.

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama * Tüm kişisel harcamalar
* 1 sahur kahvaltısı * Yemeklerde alınan içecekler
* 1 iftar yemeği* İlk gün sahur kahvaltısı
* Profesyonel Rehberlik hizmeti* İlk gün iftar yemeği
* Lüks araçlarla ulaşım* Müze ve ören yerleri girişleri
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası

 *** Hava ve yol koşullarından dolayı gezi esnasında yapılamayan yerler için rehber tarafından yeni program hazırlanabilir. Bilginize.

Konaklama

KONAKLAMA: *** SEMA OTEL/ KONYA MERKEZ

 NOT: Otelin yoğunluğuna göre aynı standartlarda başka bir tesiste konaklama yapılır. Bilginize.

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige.


Tür : Gezi Tarih : 20.07.2011
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]