Tin Tin Tur

Her Gün İstanbul Camileri Turu, Ramazan Turları

Anasayfa » Ramazan Turları » Her Gün İstanbul Camileri Turu, Ramazan Turları
share on facebook  tweet  share on google  print  

Her Gün İstanbul Camileri Turu, Ramazan Turları

"Ramazan Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Her    F : 2212 - masukiyeresimleri.jpg

Ramazanda İstanbul Gezileri, Ramazanda İstanbul Turları, Günübirlik Eyüp Sultan Camii, Hırka-Şerif, Süleymaniye Camii, Sultanahmet Camii, Eyüp Sultan Camii ve Türbesi, Hırka-Şerif Camii, Süleymaniye Camii, Sultanahmet Camii, Sultanahmet Şenlikleri, Ramazan Şenlikleri, Ramazan

 

RAMAZANDA HER GÜN İSTANBUL CAMİLERİ

TÜRKMEN ÇADIRI'NDA ZENGİN İFTAR YEMEĞİ

TÜRKÜLERİN EFENDİSİ ESAT KABAKLI'YLA TÜRKÜ ZİYAFETİ

HAYIRLI RAMAZANLAR...

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Gezi Süresi

Ramazan Boyunca Her Gün

Eyüp Sultan, Fatih, Süleymaniye, Sultanahmet

7-8 saat

Tur Programı

Sabah belirtilen yerlerde buluşarak Eyüp’e hareket ediyoruz.  Mekke, Medine ve Kudüs'ten sonra İslam aleminin en mukaddes mekanlarından Eyüp Sultan Camii’ni, Mekke'ye gelerek İslamiyet'i ilk kabul eden ve Hz. Muhammed'in bayraktarlığını yapan Halit Bin Zeyd (Hz. Eyüp) bulunduğu Eyüp Sultan Türbesi’ni ziyaret ettikten sonra Piyer Loti Tepesi’ne çıkıyoruz. Haliç manzarasına karşı fotoğraf molası verip, Fatih’te bulunan Hırka-i Şerif Camii’ne geçiyoruz. İsmini Peygamber efendimizin Veysel Karani’ye hediye ettiği Hırka-ı Şerif’ten alan camii, mübarek hırkanın İstanbul’a getirildikten sonra Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılmıştır.  Hırka-ı Şerif Camii gezisi sonrası,  Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılan Fatih Camii, Yavuz Sultan Selim adına oğlu Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Yavuz Selim Camii gezileri sonrası İslam mimarisinin en güzel örmeklerinin bulunduğu Süleymaniye Camii’ne hareket ediyoruz. Mimar Sinan’ın kalfalık eserim dediği Süleymaniye Camii ve Külliyesi’ni gezip Kanuni Sultan Süleyman'ın Türbesi’ni ziyaret ettikten sonra Sultanahmet’e geçiyoruz. 17.Yüzyılın iki önemli eserinden biri olan Sultanahmet Camii, Sinan’dan sonra Türk mimarlığının meşalesini ele alan Mimar Sedefkâr Mehmet Ağa tarafından yapılmıştır. Sultanahmet Camii ve meydanı hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Daha sonra İftar yemeği için Sultanahmet Camii'nin hemen yanında, 18'nci Yüzyıl ortalarında inşa edilmiş şirin bir konak ve hemen yanı başında 300 metrekarelik gerçek bir Türkmen Çadırı'na geçiyoruz.  Türkiye'nin ve Türk Dünyası'nın yedi iklim dört bucağından getirilmiş otantik objelerle bezenmiş şirin mi şirin bir mekânda İftar yemeğini aldıktan sonra türkülerin güçlü sesi Esat Kabaklı'nın vereceği enfes türkü ziyafetini de dinledikten sonra   vereceğimiz serbest zamandan sonra misafirlerimizle bir başka gezide görüşmek üzere kalkış noktalarına bırakıp vedalaşıyoruz.

Kalkış Yerleri

 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 09:00
 Mecidiyeköy Otobüs Durağı (Murat Muhallebicisi Yanı) 09:30
 İncirli Boyner Mağazası Önü 10:00

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz, sabah belirtilen yerlerde alınarak başlar. (günübirlik ) 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Tur Fiyatı ve Ödeme Şekilleri
Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

  
  

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* Türkmen Çadırı'nda zengin iftar yemeği* Tüm kişisel harcamalar
* Esat Kabaklı eşliğinde türkü ziyafeti 
* Profesyonel rehberlik hizmeti 
* Lüks otobüslerle ulaşım
* Müze ve ören yerleri girişleri

NOT: KONTENJAN RAMAZAN BOYUNCA HER GÜN 1 OTOBÜSTÜR. (46 KİŞİ) ERKEN REZERVASYON YAPTIRANLARA ÖNCELİK TANINACAKTIR. BİLGİNİZE.

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

 

Kaynak : Günübirlik Eyüp Sultan Camii, Hırka-Şerif, Süleyma
Tür : Gezi Tarih : 18.07.2011
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]