Tin Tin Tur

Her Gün Kapadokya Turu, Kapadokya Turu

Anasayfa » Her Gün Kapadokya Turu » Her Gün Kapadokya Turu, Kapadokya Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Her Gün Kapadokya Turu, Kapadokya Turu

"Her Gün Kapadokya Turu" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Her

 

Kapadokya turları Türkiye'nin her yerinden, her gün kalkışlı yöreye özgü taş konaklarda yapılmaktadır.  Kapadokya turu butik gezi şeklinde ve sürekli yörede bulunan profesyonel rehberler eşliğinde yapılmaktadır. Kapadokya otel rezervasyonunu seyahat acentamızdan yaptırabilirsiniz. İyi tatiller...

 Tur Tarihi

 Gezi Bölgesi

 Konaklama Bölgesi

 Ana Ulaşım

 Her Gün

 Kapadokya

 Ürgüp

 Ulaşımsız

 

 Her Gün Kalkışlı Kapadokya Tur Programı

1.Gün: Devrent, Paşabağları, Avanos, Göreme Açıkhava, Uçhisar
Sabah saat buluşma noktamızdan hareket ederek Kapadokya’nın kendine özgü peri bacalarının güzel görüntülerinin bulunduğu Devrent Vadisi’ne gidiyoruz.  Profesyonel rehber eşliğinde burada bulunan patikalarda kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra Kapadokya’nın en yüksek ve üç başlıklı peribacalarının bulunduğu Paşabağları’na (Rahipler Vadisi) geçiyoruz.  Öğle yemeği molasından sonra çanak-çömlek atölyeleriyle ön plana çıkmış Avanos’a hareket ediyoruz.  Daha önce yer altı şehri olarak kullanılmış şimdi ise halk tarafından çanak atölyelerinin bulunduğu yerleri geziyoruz. Avanos’tan sonra Kapadokya’nın en farklı kaya kiliselerine ev sahipliği yapan Göreme Açıkhava Müzesi’ni geziyoruz.  Rehberimiz eşliğinde tek tek buradaki kiliseleri gezip Uçhisar Kalesi’ne çıkıyoruz.  Burada Kapadokya’yı kuş bakışı izleyip bol bol fotoğraf çektikten sonra otelimize geçiyoruz.


Konaklama 1 : Kapadokya Taş Konakları / Ürgüp

 

2. Gün: Kızılçukur, Güllüdere, Çavuşin, Kaymaklı, Ortahisar
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasından sonra Kapadokya’nın en güzel vadilerinden Kızıl Çukur ve Güllüdere Vadisi’nde 1 saat boyunca yürüyoruz. Vadide bulunan manastırları ve kiliseleri de gördükten sonra, eskiden Bizans köyü olan Çavuşin’e geçiyoruz. Öğle yemeği molasından sonra Kapadokya’nın en güzel yer altı şehirlerinden biri olan Kaymaklı’ya geçiyoruz.  Kaymaklı yer altı şehrini rehber eşliğinde gezip, bilgi aldıktan sonra Ortahisar’a geçiyoruz. Burada bulunan Ortahisar Kalesi’ni çıkıp Kapadokya manzarasında fotoğraf molası verdikten sonra otelimize geçiyoruz.
Konaklama 2 : Kapadokya Taş Konakları / Ürgüp

 

3. Gün:  Derinkuyu Yer altı Şehri, Ihlara Vadisi, Selime Manastırı
Sabah otelimizde aldığımı kahvaltı sonrası Kapadokya’nın en büyük yer altı şehrine ev sahipliği yapan Derinkuyu’ya hareket ediyoruz.  Derinkuyu’da yer altı şehrini gezdikten sonra, ülkemizin en güzel kanyonlarından biri olan Ihlara Vadisi’ne iniyoruz. Vadide 1 saatlik yürüyüş sonrası öğle yemeği verip Selime Manastırı gezisi sonrası otele dönüyoruz. Bir başka gezide buluşmak üzere misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

 

Açıklamalar

Her gün kalkışlı Kapadokya turumuzda  tur süresi 3 gece 4 gündür. (2 gece konaklama.) Bölgede bulunan müze ören yeri giriş ücretleri acentamıza aittir. Rehber tarafından gezi esnasında bunun için ekstra ücret toplanmaz.  0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.  Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu  önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

 

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

 

Konaklama

Kapadokya Taş Konakları / Ürgüp

  

 

Kapadokya Turu Ödeme Bilgileri

 

 Tur Dönemi

  2 Kişilik Oda

  3 Kişilik Oda

  Tek Kişi

 7-12 Yaş

 Her Gün

    

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* 2 gece konaklama * Ana ulaşım 
* 2 sabah kahvaltısı* Tüm yemeklerde alınan içecekler
* 3 öğle yemeği* Ekstra turlar
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası* Tüm kişisel harcamalar
* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri* Akşam yemekleri

* Profesyonel rehberlik hizmeti

* Ekstra harcamalar

Kapadokya Turu Fotoğrafları

  

Daha önce düzenlenen Kapadokya Fotoğrafları İçin Tıklayın!

 

Not: Kredi kartıyla tek çekim ve taksitli oranlar için lütfen bizi arayn. Tin Tin Tur 0212 244 22 00 (pbx)

Kaynak : Kapadokya, Kapadokya Turları, kapadokya Tur
Tür : Gezi Tarih : 4.07.2011
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]