Tin Tin Tur

Kurban Bayramı Polonezköy- Riva Turu, Polonezköy- Riva Turları, Polonezköy- Riva Turu

Anasayfa » Kurban Bayramı Günübirlik 2011 » Kurban Bayramı Polonezköy- Riva Turu, Polonezköy- Riva Turları, Polonezköy- Riva Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kurban Bayramı Polonezköy- Riva Turu, Polonezköy- Riva Turları, Polonezköy- Riva Turu

"Kurban Bayramı Günübirlik 2011" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Kurban

 

Polonezköy, Polonezköy Turları, Polonezköy Turu, Polonezköy Otelleri

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

Bayram Tatilinde Her Gün

Polonezköy ve Riva

1 saat

18:00-19:00

Tur Programı

Belirtilen yerlerde buluşarak Polonezköy'e doğru yol alıyoruz. Kısa süren  yolculuğumuz sonrası Polonezköy'e varıyoruz. 1842'de Polonyalı'lar tarafından kurulan bu köy şimdi evleriyle ve bahçeleriyle, yeşil, modern bir köy. Hem de İstanbul'a çok yakın. Önce Polonezköy'de bulunan tesisimizde güzel bir kahvaltı yapıyoruz.  Ardından Polonezköy’ü gezmeye başlıyoruz. Polonezköy Kültür Evi, Atatürk Evi, Zoşa Teyze’nin Evi (Tekrar geçmişin kokusunu duyacağımız artık sahiplerinin değil anılarının yaşadığı eski bir Polonezköy evi) ve Katolik Kilisesi olan Meryem Ana Kilisesi'ni geziyoruz. Polonezköy' ün ve kilisenin tarihi hakkında bilgi aldıktan sonra, Polonezköy etrafinda bulunan ormanlarda güzel ve rahat yürüyüş yapıyoruz.(4.8 km) Kumsalın arasında denize dökülen deresi, yeşil ve ormanlık çevresiyle şirin beldemiz olan Riva'da, öğle yemeğini balık restoranımızda aldıktan sonra İstanbul'a hareket ediyoruz.

Kalkış Yerleri

 İncirli Boyner Mağazası Önü 07:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı 07:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 07:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5) 08:00

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz, sabah belirtilen yerlerde alınarak başlar. (günübirlik ) Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

Polonezköy-Riva  Tur Fiyatı ve Ödeme Şekilleri
Tur Ödeme Şekilleri

 Tur Ücreti

 Üyelere
Nakit Ödeme Fiyatı

95 TL

 85 TL
Kredi Kartına Tek Çekim

100 TL

 90 TL
Kredi Kartına 6 Taksit

105 TL

 95 TL

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* Sabah kahvaltısı* Tüm kişisel harcamalar
* Öğle yemeği* Ekstra harcamalar 
* Lüks araçlarla ulaşım
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Zoşa Teyze Anı Evi giriş ücreti

SABAH KAHVALTISI: Beyaz Peynir, Bal, Tulum Peyniri, Tereyağı, Zeytin, Reçel Çeşidi (ev yapımı), Domates- Salatalık, Biber (söğüş), Kaşar Peyniri, Yumurta ve Sınırsız Çay)

ÖĞLE YEMEĞİ: Balık veya Köfte veya Tavuk +Karışık Mevsim Salatası +Ara Sıcak (Sigara Böreği veya Karides Güveç veya Kalamar Tava

Polonezköy-Riva Turu Fotoğrafları

  

Daha önce düzenlenen Polonezköy Turları'mızdan Fotoğraflar İçin Tıklayın!

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

TinTin Tur'un Kurucusu ve Sahibi Serkan Süslü'nün Polonezköy Yazısı

Yazı ve Fotoğraflar: Serkan SÜSLÜ  (TinTin Tur Seyahat Acentası Kurucusu ve Sahibi)

Cumhuriyet Gazetesi Dört Mevsim Gezi Eki

İstanbul'un Şirin Polonya'sı 

İstanbul’dan kaçmak isteyip de aynı zamanda şehirden uzaklaşmak istemeyenler için en güzel alternatiflerden biri de hiç kuşkusuz Polonezköy’ dür. Yemyeşil kırlar, tertemiz havası, güleryüzlü insanlarıyla hafta içi yorgunluğunuzu atabileceğiniz en güzel seçeneklerden biri. Polonezköy’ de haftasonu, tatil, piknik, günübirlik gezi, mangal keyfi, kaliteli ve lüks restoranlarda akşam yemekleri ve partiler gibi pek çok imkanı değerlendirebilirsiniz. Bir çok seçeneği içinde barındıran bu şirin Polonya köyünü keşfetmeniz için bir gün yeter de artar bile. Hemen söyle- yeyim pişman olmayacaksınız.

devamı...

Kaynak : Polonezköy Yürüyüş Trekking Kültür Evi
Tür : Gezi Tarih : 21.10.2010
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]