Tin Tin Tur

Efteni Gölü-Güzeldere -Yedigöller, 1 Gece Konaklama

Anasayfa » 30 AĞUSTOS TURLARI » Efteni Gölü-Güzeldere -Yedigöller, 1 Gece Konaklama
share on facebook  tweet  share on google  print  

Efteni Gölü-Güzeldere -Yedigöller, 1 Gece Konaklama

"30 AĞUSTOS TURLARI" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Efteni

    

 

YEDİGÖLLER BİZDEN SORULUR!!! 

BU TURDA DOĞAYA DOYAMAYACAKSINIZ!!!

 

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

28 Ağustos C.tesi

Efteni-Güzeldere-Yedigöller 

3.5-4  saat

23:00-24:00

Tur Programı

1.GÜN 28 AĞUSTOS C.TESİ:   EFTENİ GÖLÜ-GÜZELDERE ŞELALESİ- AT ÇİFTLİĞİ

Belirtilen yerlerde buluşarak Düzce’ye hareket ediyoruz. İlk olarak, Efteni Gölü’ne hareket ediyoruz. Su kuşlarının göç yolu üzerinde önemli bir sulak alan olması ve içinde 150 çeşide yakın kuş türünü barındırması nedeni ile 1992 yılında Orman Bakanlığı'nca "Yaban Hayatı Koruma Alanı" olarak tescil edilmiş bir sulak alan olan Efteni Gölü’nde vereceğimiz fotoğraf molasından sonra Güzeldere Şelalesi’ne geçiyoruz. Cevizlik deresi üzerinden 120 m. yüksekliğinde blok kayaların üzerinden aşağı düşüş yapan  Güzeldere Şelalesi’ne, rehberimiz eşliğinde inip gezdikten sonra,  icatları ile meşhur Düzceli Mucit’in yanına gidiyoruz. İlginç icatlarını görüp, kendisinden çeşitli bilgiler alıyoruz. Daha sonra Düzce At Çiftliği’ne geçiyoruz. Burada verilecek serbest zamanda, misafirlerimiz ata binebilir, at nalından yapılan hediyelik ürünlerden alabilir veya otantik bir ortamda Çerkez kültürü hakkında yapılacak sohbetlere katılabilirler. Düzce At Çiftliği’nde verilecek serbest zamandan sonra otelimize geçiyoruz.

 KONAKLAMA: Konsopa Otel ve Eftenia Thermal Otel /Düzce

 

2.GÜN 29 AĞUSTOS PAZAR:   YEDİGÖLLER-PİSAGOR AĞACI-GÜLEN KAYALAR- DİLEK ÇEŞMESİ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası  Bolu-Yedigöller’e doğru yola çıkıyoruz.  Yurdumuzun en güzel karışık doğal ormanlarına sahip Yedigöller'e vardığımızda,  önce   1380 m. yükseltideki Kapankaya Tepesi Manzara Seyir Yeri'ne çıkılarak gölleri ve vadideki eşsiz peyzaj güzelliklerini görüyoruz. Yol üzerinde bulunan 500 yıllık Anıt Çam'ı  gördükten sonra, Yedigöller Milli Park Girişi'nde aracımızdan inerek kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Bu yürüyüş sırasında Pisagor Ağacı’nı görüp,  yürüyüşümüze kaldığımız yerden devam ediyoruz. Kayın, meşe, gürgen, kızılağaç, karaağaç, karaçam, dişbudak, sarıçam, köknar, ıhlamur... Hatta eğer şanslıysanız geyikleri bile görebilirsiniz. Rehberimiz sizi geyiklerin yemeklerini yediği yaşama alanlarına bile götürecek:) Çok kolay parkurlardan biri olan cennet yer Yedigöller'de yürüyüş için bazen dere kenarı patikaları, bazen de şirin tahta merdivenleri kullanacağız. Şehrin kalabalıklığından uzaklaşıp kendinizi bir anda bakir doğanın içinde bulacaksınız.  Yedigöller'i doya doya gezdikten sonra  İstanbul'a dönüşe geçiyoruz.  Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazligöl, Küçükgöl, İncegöl, Sazlıgöl, Dilek Çeşmeleri, Gülen Kayalar, Şelaleler... Hepsi sizi bekliyor… Daha sonra İstanbul'a hareket ediyoruz.

Kalkış Yerleri

 İncirli Boyner Mağazası Önü  07:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  07:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  07:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  08:00

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezimiz sabah belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri

Tur Ödeme Şekilleri

  1. Kişiye Tur Ücreti

2. Kişiye %50 İndirim

Nakit Ödeme Fiyatı

199 TL

100 TL

Kredi Kartına Tek Çekim

209 TL

105 TL

Kredi Kartına 6 Taksit

219 TL

110 TL

Kredi Kartına 10 Taksit

229 TL

115 TL

Konaklama Şekli

 2 Kişilik Oda Kişi Başı

3 Kişilik oda Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

0-5 Yaş Çocuk

 06-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

 199 TL 

189 TL

239 TL

Ücretsiz 

99 TL 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama (Yarım Pansiyon) * Tüm kişisel harcamalar
* 1 sabah kahvaltısı (açık büfe) * Tüm yemeklerde alınan içecekler
* 1 akşam yemeği (açık büfe) * Ekstra turlar
* Lüks araçlarla ulaşım * Öğle yemekleri
* Araçlarda ikram ve servis * Milli Park giriş ücretleri
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası * Müze ve ören yeri ücretleri
* Ekstra harcamalar
 

NOT: Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, rehberlik hizmetleri toplam bedeli Tam: 30.00 TL 65 Yaş üzeri ve 7/17 yaş konuklarımız ve Müze Kartı olanlar 25.00 TL, ödeyeceklerdir. Bu ücretler araç içerisinde toplanmayıp satış ofislerimizde fatura karşılığı ve istenildiği takdirde taksitlendirilerek tahsil edilecektir. Tura iştirak eden tüm misafirlerimiz bu ücreti ödemekle yükümlüdür. 

Konaklama

Konaklama :  Eftenia Thermal Otel /Düzce www.eftenia.com

    

* Yukarıdaki konaklama fiyatları yarım pansiyon bazında verilmiş olup, açık büfe sabah kahvaltısı  ve  açık büfe akşam yemeği dahildir.

* ÜCRETSİZ: Açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, termal havuz ve açık  havuz girişleri,kablosuz internet.

* ÜCRETLİ: Öğlen yemeği, aile banyoları, telefon, fax, yemeklerdeki tüm içecekler, minibar, çamaşır yıkama, oda servisi, bilardo.

* Termal Havuzlarımız   BAY-BAYAN AYRI OLUP,KARMA ÜNİTELER YOKTUR

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403. Yedigöller'in yolundan dolayı büyük araçlarla gidilmemektedir.

 

Kaynak : 3o Ağustos Yedigöller Turları, Güzeldere Şelalesi
Tür : Gezi Tarih : 23.08.2010
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]