Tin Tin Tur

Göynük-Mudurnu-Ilgaz Dağı-Kastamonu-Safranbolu, Göynük Turları, Mudurnu Tur

Anasayfa » 30 AĞUSTOS TURLARI » Göynük-Mudurnu-Ilgaz Dağı-Kastamonu-Safranbolu, Göynük Turları, Mudurnu Tur
share on facebook  tweet  share on google  print  

Göynük-Mudurnu-Ilgaz Dağı-Kastamonu-Safranbolu, Göynük Turları, Mudurnu Tur

"30 AĞUSTOS TURLARI" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Göynük-Mudurnu-Ilgaz

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

28 Ağustos C.tesi

Göynük-Mudurnu-Ilgaz-Kastamonu-Safranbolu 

3.5-4  saat

23:00-24:00

Tur Programı

1. GÜN 28 AĞUSTOS C.TESİ: GÖYNÜK –ZAFER KULESİ-SÜNNET GÖLÜ-MUDURNU-ARMUTÇULAR KONAĞI  

Sabah belirtilen yerlerde buluşarak Göynük'e hareket ediyoruz. Fatih Sultan Mehmet'in Hocası Akşemsettin'in yöresi Göynük'te, ilk olarak Gazi Süleyman Paşa Hamamı ve Camii, Akşemsettin Türbesi'ni geziyoruz. Daha sonra şehri panoramik olarak göreceğimiz Zafer Kulesi'ne çıkıyoruz. Burada Göynük hakkında genel bilgi alıp, bol bol fotoğraf çektikten sonra, yörenin meşhur fasulyelerinin satıldığı dükkanlardan alışveriş yapıyoruz.   Daha sonra Sünnet Gölü'ne hareket ediyoruz. Sünnet Gölü kenarında alacağımız öğle yemeği sonrası yürüyüşe çıkıyoruz. Erenler ve Kurudağ Tepeleri arasındaki dar ve derin bir vadinin heyelanla tıkanması sonucu oluşmuş Sünnet Gölü'nde yapacağımız yürüyüş sonrası Mudurnu'ya hareket ediyoruz. Ahilik kültürünün devam ettiği Mudurnu sokaklarında tarihe yolculuk yapıyoruz. Mudurnu'da ilk durağmız, Mudurnu Saat Kulesi. Panoramik bir noktada yeralan kuleden Mudurnu hakkında bilgi alıp, bol bol fotoğraf çekiyoruz. Yıldırım Beyazıt Külliyesi'ni ve Hamamı'nı, restorasyon çalışmaları devam eden Mudurnu'nun en güzel konaklarından Armutçular Konağı'nı, Kanuni Sultan Süleyman Camii’ni, Keyvanlar Konağı’nı ve Demirciler Çarşısı’nı gezdikten sonra, Köy Ürünleri Pazarı'nda alışveriş molası verip otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2. GÜN 29 AĞUSTOS PAZAR: ILGAZ DAĞI-KASTAMONU-SAAT KULESİ-NASRULLAH CAMİİ-KURŞUNLU-YAKUP AĞA KÜLLİYESİ-ETNOGRAFYA MÜZESİ-LİVA PAŞA KONAĞISabah otelde alınan kahvaltı sonrası ilk olarIlgaz Dağı’na hareket ediyoruz. Ilgaz Dağı Milli Parkı'nda rehber eşliğinde doğa yürüyüşüne çıkıyoruz. Doğa ile iç içe yapılan güzel ve rahat bir yürüyüşten sonra Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Türkiye’nin en güzel 3. meydanı seçilen Cumhuriyet Meydanı’ndan gezimize başlıyoruz ve Türkiye’nin 2. en büyük konulu anıtı olan Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’nda fotoğraf molası vererek, rehberimizden Hükümet Konağı’nı, Saat Kulesi’ni, Eski Cezaevi’ni, Rıfat Ilgaz’ın öğrenim gördüğü Abdurrahmanpaşa Lisesi’ni ve Kastamonu Kalesi hakkında bilgiler alıyoruz. Daha sonra Meşhur Kastamonu Çekme Helvası’nın tadına bakıyor ve şadırvanının efsanesi ile ünlü Nasrullah Camii ve Şadırvanı’nı geziyoruz. Münire Sultan Medresesi El Sanatları Çarşısı’ndan alışveriş molası verdikten sonra Osmanlı dönemine ait hanları arkamızda bırakarak Demirciler ve Bakırcılar Çarşısı’nda rehberimizden kısa bilgiler alıyoruz. Kastamonu’yu en güzel şekilde izleyebileceğiniz ve Meşhur Kastamonu Çekme Helvası’nın nasıl yapıldığını görebileceğimiz Yakup Ağa Külliyesi’ne varıyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasından sonra, otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 3.GÜN 30 AĞUSTOS P.TESİ: SAFRANBOLU-HIDIRLIK TEPESİ-YÖRÜK KÖYÜ-KİLECİLER EVİ Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyü’ne geçiyoruz. Burada Eski Çamaşırhane’yi ve Filiz Abla’nın güzel anlatımıyla Sipahi Konağı’nı geziyoruz. Köy gezimizden sonra, Safranbolu'ya hareket ediyoruz. Safranbolu'da  İlk durağımız  Hıdırlık Tepesi. Muhteşem Safranbolu manzarasına karşı çay ve kahvelerimizi keyifle yudumlarken  bir yandan da rehberimizden Safranbolu hakkında bilgi alıyoruz. Safranbolu hakkında genel bilgi aldıktan sonra Köstendil Kaymakamı Hasan Paşa'nın Türbesi, Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Dr. Ali Yaver Ataman'ın (1955) Anıt Mezarı’ndan sonra şehri daha yakından gezmeye başlıyoruz. Örnek bir köşe evi özeliği taşıyan konak Kileciler Müze Evi, İstanbul’daki Nuruosmaniye Cami’sinin adeta küçük bir modelini oluşturan İzzet Pasa Camii, sevgi ve merhamet sembolü Güvercin Yuvaları, sıcak ve soğuk demircilik el sanatlarının üretildiği yaşayan tek Lonca çarşısı olan Demirciler Çarşısı, eskiden yemeni denilen ayakkabının yapıldığı eski Lonca Çarşısı olan Yemeniciler Arastası, giriş kapısı, kilit ve anahtarı ile Türk demir işçiliğinin ilginç örneği olan Cinci Hanı, avlusunda şadırvan, güneş saati ile kütüphane ve muvakkithane bulunan Köprülü Mehmet Pasa Camii, günümüzde de kullanılan Tarihi Cinci Hamamı alışveriş molası verip İstanbul'a hareket ediyoruz. Hava, yol ve trafik durumuna göre 23:00-24:00 gibi İstanbul'dayız.
Kalkış Yerleri
 İncirli Boyner Mağazası Önü 07:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı 07:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 07:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5) 08:00

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezimiz sabah belirtilen yerlerde  alınarak başlar. Milli Park Giriş Ücretleri  acentamıza aittir. Rehber tarafından gezi esnasında bunun için ekstra ücret toplanmaz. 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

 

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri
Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

2. Kişiye % 50 İNDİRİM

Nakit Ödeme Fiyatı

380 TL

190 TL

Kredi Kartına Tek Çekim

400 TL

200 TL

Kredi Kartına 6 Taksit

420 TL

210 TL

Kredi Kartına 10 Taksit

440 TL

220 TL

 Ödeme

 2 Kişilik Oda Kişi Başı

 Tek Kişilik Oda

0-5 Yaş

 6-12 Yaş Çocuk

Tur Ücreti

285 TL

340 TL

Ücretsiz

150 TL

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* 2 gece konaklama * Tüm kişisel harcamalar
* 2 sabah kahvaltısı* Tüm yemeklerde alınan içecekler
* Lüks araçlarla ulaşım* Öğle ve akşam yemekleri
* Araçlarda ikram ve servis* Profesyonel rehberlik hizmeti
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası* Ekstra harcamalar
* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri* Ekstra turlar
* Feribot ücretleri

Konaklama

 

Konaklama

KURŞUNLU THERMAL OTEL & SPA www.kursunlutermal.com

  

• Konum
Tesis, Çankırı merkeze 90 km ve Ilgaz' a 45 km uzaklıkta yer almaktadır.
• Yeme İçme Konsepti
Tesiste sabah kahvaltısı ve akşam yemeği açık büfe olarak verilmektedir.
• Tesis Özellikleri
A'la Carte Restoran, Bahçe, Cafe & Bar, Çamaşırhane, Emanet Kasa, Fitness Center, Güzellik Merkezi, Jeneratör, Masaj, Oda Servisi, Otopark, Restoran, Sağlık Hizmetleri, Spa, Tv Salonu, Uyandırma Servisi
• Oda Özellikleri
Duş, Internet Erişimi, Küvetli Banyo, Merkezi Isıtma, Merkezi Klima, Saç Kurutma Makinesi, Telefon, Televizyon, Uydu Tv, W C
• Havuz - Plaj
Kapalı Havuz, Termal Havuz
• Aktiviteler
Bilardo, Fitness Center, Masa Tenisi, Masaj, Oyun Salonu, Sauna
• Ofis Hizmetleri
Toplantı Salonu
• Çocuklar İçin
Çocuk Havuzu
• Ücretsiz Hizmetler
Fitness Center, Hamam, Sauna
• Ücretli Hizmetler
Çamaşırhane, Güvenlik Kasası
• Diğer Hizmetler
Çamaşır & Ütü Servisi
• Otele Giriş ve Çıkış Saati
14:00 - 12:00

 

Taşıma Araçlarımız

 

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403. Yedigöller'in yolundan dolayı büyük araçlarla gidilmemektedir.

 

Kaynak : 30 Ağustos Turları,30 Ağustos Turu,30 Ağustos Tur
Tür : Gezi Tarih : 24.07.2010
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]