Tin Tin Tur

23 Nisan Konaklamalı Eskişehir Odunpazarı Kütahya Turu

Anasayfa » 23 NİSAN TURLARI » 23 Nisan Konaklamalı Eskişehir Odunpazarı Kütahya Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

23 Nisan Konaklamalı Eskişehir Odunpazarı Kütahya Turu

"23 NİSAN TURLARI" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
23

  

 

 

 

 

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

 

22-23 Nisan 

 

Eskişehir - Odunpazarı - Kütahya  

  Saat

 24:00-01:00

 

 Tur Programı

  

1. GÜN CUMA 2017  GECESİ-İSTANBUL'DAN HAREKET 

 

2. GÜN  C.TESİ 2017 – ESKİŞEHİR - ODUNPAZARI - SAZOVA PARKI 

Sabah belirtilen yerlerde buluşarak Eskişehir'e hareket ediyoruz. Ortasından Porsuk Çayı geçen, içerisinde Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi'nin bulunması nedeniyle bir öğrenci kenti görünümünde olan kent Eskişehir'e öğlen saatlerinde varıyoruz. Gezimizin ilk durağı olan Şelale Park ile başlıyoruz. Öğle yemeğimizi meşhur Çiğ Börek Menü olarak alıyoruz. Daha sonra,  şehrin ilk yerleşim yerini oluşturan Odunpazarısemtindeki Osmanlı Dönemi'nden kalma tarihi evleri görmeye gidiyoruz.  Restore edilerek daha güzel bir konuma kavuşan Beyler Sokağı, şehrin en güzel yapılarından biri olan tarihi Kurşunlu Camii Külliyesi’ni geziyoruz. Yumuşaklığı, kolay işelenebirliği nedeni ile eski çağlardan beri süs eşyası yapımında kullanılan, içinde bulunan gözenekler sayesinde emici özelliği yükesek olan bu özelliği sayesinde dünya’nın en iyi pipo malzemesi olan; yalnızca Eskişehir bölgesinde çıkarılan lüle taşını yurtiçi ve yurt dışında tanıtmak amacıyla kurulan dünyanın ilk Lüle Taşı Müzesi ve Lületaşına emek ve hayat veren ustalarımızın himaye ve teşvik edilmesi ve lületaşının yeniden tüm dünyada etkin tanıtımı ve pazarlanması için kurulan şehrin ilk ve tek geleneksel el sanatları çarşısı Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Lületaşı Atölyesi’ni, Eskişehir'in tarihi semtlerinden Odunpazarı'nda restore edilen konaklardan birinde açılan Türkiye’nin ilk Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'ni ve Kent Tarihi Müzesi'ni birçok sanatçının eserlerini gördükten sonra sahiliyle, havuzlarıyla, kafeteryalarıyla adından söz ettiren Kent Parkı ziyaret ediyoruz. Porsuk Çayı boyunca uzanan, yaklaşık 270 bin metrekarelik olan parkta bir gölet, gölet içinde bir ada, lokantalar ve kafeler, gül bahçeleri, çocuk oyun alanları, spor sahalarıbotanik kafeler gibi pek çok sosyal tesis yer almaktadır. Kent park gezimiz sonrasında Balmumu Müzesi'ne geçip Balmumu heykellerini fotoğraflıyoruz. Sonrasında Porsuk çayının bulunduğu bölgeye hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz tekne turuna çıkabilirler. (EKSTRA) Daha sonra  Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı'nı görmeye gidiyoruz. Son olarak günün yorgunluğunu Haller Gençlik merkezindeçayımızı, kahvemizi yudumlarken atıyoruz. Buradaki serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz.

 

KONAKLAMA : **** 4 YILDIZLI HARLEK TERMAL OTEL & SPA  / KÜTAHYA  

OTELDE ÜCRETSİZ HİZMETLER:  Hamam, Sauna, Buhar Odası, Tuz Odası ve Fittness Center 

 

3. GÜN PAZAR 2017 – KÜTAHYA - GERMİYAN SOKAĞI – HIDIRLIK TEPESİ – KÜTAHYA CİNİ ALIŞVERİŞİ

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası, Kütahya'ya hareket ediyoruz. Kütahya’da ilk olarak, tüm Anadolu Şehirleri gibi şaşırtıcı birçok özelliği ve güzellikleri bulunan bu eski Osmanlı şehrini tanımaya ünlü Germian Sokağı ile gezimize başlıyoruz. Daha sonra Kütahya’yı panaromik olarak görebileceğimiz Hıdırlık Tepesi’ne  ( Panaromik ) gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Kütahya Kalesi, Arkeoloji Müzesi, Kossuth ( Macar ) Evi, Ulu Camii, Döner Kule, Dönenler Camii, Kütahya Çini Müzesi'ni görüyoruz. Kütahya gezimizin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Misafirlerimizle bir başka gezide görüşmek üzere vedalaşıyoruz.  

NOT: Özel dönemlerde tur programında değişiklik yapılabilinir. Bilginize.

Kalkış Yerleri
 İncirli Alfemo Mağazası  Önü (Eski Boyner ) 07:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı 07:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 07:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5) 07:45
 Kartal Köprüsü (E-5) 08:00

  

 NOT: Gebze - Tuzla - İzmit- Sakarya noktalarından binecek misafirlerimiz için alternatif kalkış durakları oluşturabiliriz.

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

  

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

  

Tur Fiyatları

 

Konaklama Şekli 2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı 07-12 Yaş Çocuk Tek Kişilik Oda

Yarım Pansiyon

259  TL 199 TL 329 TL

 

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece yarım pansiyon konaklama * Tüm kişisel harcamalar
* 1 sabah kahvaltısı * Müze ve ören yeri girişleri 
* 1 akşam yemeği  * Yemeklerde alınan içecekler
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti * Öğle yemekleri
* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası  
* Lüks araçlarla ulaşım  

 

OTELDE ÜCRETSİZ HİZMETLER:  Hamam, Sauna, Buhar Odası, Tuz Odası ve Fittness Center 

 

 

 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir:18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige.

 

 


Tür : Gezi Tarih : 4.04.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]