Tin Tin Tur

Safranbolu-Amasra-İnkumu-Filyos Turu 3

Anasayfa » KURBAN BAYRAMI TURLARI » Safranbolu-Amasra-İnkumu-Filyos Turu 3
share on facebook  tweet  share on google  print  

Safranbolu-Amasra-İnkumu-Filyos Turu 3

"KURBAN BAYRAMI TURLARI" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Safranbolu-Amasra-İnkumu-Filyos

   


Safranbolu Amasra turları olarak batı karadenize yapılan turları YURTİÇİ TUR tablomuzdan inceleyebilirsiniz. Kurban bayarmı tatilinde otel rezervasyonunuz seyahat acentamızdan yapabilirsiniz.

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

28 Kasım C.tesi

Batı Karadeniz

7-8 saat

23:00-24:00

Tur Programı

1.GÜN 28 KASIM C.TESİ AKŞAMI-İSTANBUL'DAN AMASRA’YA  HAREKET

Sabah  belirtilen yerlerde buluşarak Amasra'ya hareket ediyoruz.

2.GÜN 29 KASIM PAZAR  AMASRA-BAKACAK- KUŞKAYASI İNKUMU-FİLYOS

Sabah erken saatlerde, Çeşmi-Cihan (Dünyanın Gözü) olarak nitelendirilen limanı, balığıyla ve şarkıcı Barış Akarsu ile ünlü Karadeniz’in incisi Amasra’ya hareket ediyoruz. İlk olarak Amasra yolu üzerinde bulunan Kuş Kayası Yol Anıtı’nı görüp, daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in Lalasına “Lala Lala Çeşm-i Cihan buramı ola” dediği noktadan Amasra’yı fotoğraflıyoruz. Gezimize Amasra’nın Büyük Liman’ından başlıyoruz. Küçük Kilise olarak adlandırılan şapelin yanından geçerek eskiden kilise olarak kullanılan Fatih Cami’yi görüp, Cevovalılara ait Cenova Şatosu’ndan geçip Kemere Köprüsü’ne iniyoruz. Fotoğraf molasından sonra, Sormagir Kalesi’ne girerek Ağlayan Ağaç’a yürüyoruz. Ağlayan Ağaç’ın bulunduğu mevkiden Tavşan Adasını panoramik olarak görüp, burada çay molası veriyoruz. Moladan sonra aynı yol üzerinden Kemere Köprüsünden geçerek kente adını veren Prenses Amastris’in havuzunu görüyor ve Küçük Liman’dan geçerek Çekiciler Çarşısı’nı gezerek öğle yemeğimizi balık restoranımızda aldıktan sonra,  3 km uzunluğundaki kıyı şeridi kum, pırıl pırıl bir deniz, yamacında yemyeşil çam ormanlarıyla kaplı İnkumu’nda vereceğimiz serbest zamandan sonra, Filyos'a hareket ediyoruz. Filyos Nehri'nin Karadeniz'e döküldüğü şirin beldede vereceğimiz fotoğraf molasından otelimize geçiyoruz.

KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ: *** PERLA OTEL/ÇAYCUMA ww.otelperla.com

3.GÜN 30 KASIM P.TESİ SAFRANBOLU-HIDIRLIK TEPESİ-YÖRÜK KÖYÜ

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası Safranbolu'ya hareket ediyoruz. Safranbolu'da  İlk durağımız  Hıdırlık Tepesi. Muhteşem Safranbolu manzarasına karşı çay ve kahvelerimizi keyifle yudumlarken  bir yandan da rehberimizden Safranbolu hakkında bilgi alıyoruz. Safranbolu hakkında genel bilgi aldıktan sonra Köstendil Kaymakamı Hasan Paşa'nın Türbesi, Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Dr. Ali Yaver Ataman'ın (1955) Anıt Mezarı’ndan sonra şehri daha yakından gezmeye başlıyoruz. Örnek bir köşe evi özeliği taşıyan konak Kileciler Müze Evi, İstanbul’daki Nuruosmaniye Cami’sinin adeta küçük bir modelini oluşturan İzzet Pasa Camii, sevgi ve merhamet sembolü Güvercin Yuvaları, sıcak ve soğuk demircilik el sanatlarının üretildiği yaşayan tek Lonca çarşısı olan Demirciler Çarşısı, eskiden yemeni denilen ayakkabının yapıldığı eski Lonca Çarşısı olan Yemeniciler Arastası, giriş kapısı, kilit ve anahtarı ile Türk demir işçiliğinin ilginç örneği olan Cinci Hanı, avlusunda şadırvan, güneş saati ile kütüphane ve muvakkithane bulunan Köprülü Mehmet Pasa Camii, günümüzde de kullanılan Tarihi Cinci Hamamı gezilerinden eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyü’ne geçiyoruz. Burada Eski Çamaşırhane’yi ve Filiz Abla’nın güzel anlatımıyla Sipahi Konağı’nı geziyoruz. Köy gezimizden sonra, İstanbul'a hareket ediyoruz.

Kalkış Yerleri

 İncirli Boyner Mağazası Önü 23:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı 23:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 23:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5) 24:00

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz ve konaklama olmak üzere 1 gece 2 gündür. (1 gece konaklama.) 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket edildiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR. Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Konaklama Tesisi
*** PERLA OTEL/ÇAYCUMA www.otelperla.com

   

Tur Ücreti ve Ödeme Seçenekleri

Tur Ödeme Şekilleri

 Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı

199 TL

Kredi Kartına Tek Çekim

209 TL

Kredi Kartına 6 Yaksit

219 TL

Kredi Kartına 10 Taksit

229 TL

Konaklama Şekli

 2 Kişilik Oda Kişi Başı

3 Kişilik oda Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

0-5 Yaş Çocuk

 06-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

199 TL 

189 TL

239 TL

Ücretsiz 

99 TL 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama (Yarım Pansiyon)* Tüm kişisel harcamalar
* 1 sabah kahvaltısı* Tüm yemeklerde alınan içecekler
* 1 akşam yemeği* Ekstra turlar
* Lüks araçlarla ulaşım* Öğle yemekleri
* Araçlarda ikram ve servis* Müze ve ören yeri ücretleri
* Profesyonel rehberlik hizmeti* Ekstra harcamalar
* TÜRSAB seyahat ve kaza sigortası

Tur Fotoğrafları

  

Batı Karadeniz Turları'mızdan Fotoğraflar İçin Tıklayın!

Taşıma Araçlarımız

 

18'lik Mercedes veya Volt.         27'lik Isuzu veya Turkuaz                45'lik Safir veya 403

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere, kişi sayısına göre; 18 kişi için 18’lik Mercedes veya Volt., 27 kişi icin 27’lik Isuzu veya Prestij, 45 kisi için Safir veya 403,   araçlarla gidilmektedir.


 

Kaynak : Safranbolu Turları, Amasra Turları
Tür : Gezi Tarih : 2.11.2009
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]