Tin Tin Tur

Klasik Karadeniz ve Yaylalar Turu /6 Gece 7 Gün

Anasayfa » ŞEKER BAYRAMI TURLARI » Klasik Karadeniz ve Yaylalar Turu /6 Gece 7 Gün
share on facebook  tweet  share on google  print  

Klasik Karadeniz ve Yaylalar Turu /6 Gece 7 Gün

"ŞEKER BAYRAMI TURLARI" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

  

 

Tur Programı

1.GÜN. / İSTANBUL-AMASYA

21.00 Bakırköy Regata otoparkı, 22.00 Beşiktaş Yıldız Cami, 23.00 Eski Salı pazarı, 23.30 Çayırova Mc Donalds, 24.00 İzmit Asya otel karşısından katılan misafirlerimizi alarak, TİN TİN TUR  otobüsü içerisindeki ikramlar eşliğinde Adapazarı-Gerede-Osmancık üzerinden Amasya'ya gece yolculuğu yapıyoruz.

 

2.GÜN. / AMASYA-HAZERANLAR KONAĞI-GÖK MEDRESE-BİMARHANE-SAMSUN-BANDIRMA VAPURU-ARKEOLOJİ MÜZESİ-İLK ADIM ANITI

Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrasında Şehzadeler Şehri olarak bilinen Amasya'da gezimize Hareşena dağının eteğindeki eski Amasya konaklarının arasından yürüyerek Güzel bir etnografya müzesi olan Hazeranlar konağı ile başlıyoruz. Konaktaki gezimiz sonrasında İhtişamı ile göz dolduran kaya mezarlarını panaromik olarak görüyor ve yeşil ırmağın üzerinden geçiyoruz. Şehzadeler parkında verdiğimiz fotoğraf molası sonrasında Beyazıt külliyesi ziyaretimizi tamamlayarak Arkeoloji müzesi ve Mumya müzesini gezip buradan mavi çinilerle süslenmiş Gök medreseye doğru ilerliyoruz. Ferhat ile şirin efsanesine konu olan su kanallarını görüp, hastaların tedavi edildiği tıp öğrencilerinin eğitimlerinin verildiği Bimarhane gezimiz sonrasında, öğle yemeğinde yöreye has Tokat kebabından tatmak için Çakallar tepesinde bulunan Alikaya Restaurantta gidiyoruz. Muhteşem manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi alıyor ve Samsuna hareket ediyoruz. Amissos hazinelerinin bulunduğu Arkeoloji müzesine geçiyoruz. Dengesiyle ünlü Samsunun sembolü olan Atatürk heykelinin yanında fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Gazi müzesi gezimizi tamamlayarak Bandırma vapuru önünde çektirdiğimiz toplu fotoğraf sonrasında vapuru gezebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Samsundan ayrılarak Çarşamba-Ünye üzerinden Fatsa'da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde FATSA / ORDU

 

3.GÜN. / GİRESUN-TRABZON-AYASOFYA MÜZESİ-ATATÜRK KÖŞKÜ-ZİGANA GEÇİDİ-HAMSİKÖY-MAÇKA-ALTINDERE MİLLİ PARKI-SÜMELA MANASTIRI

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Gülyalı, Piraziz, Bulancak üzerinden Fındığın anavatanı olan Giresun'a geliyor ve fındık alışverişlerimizi yapıyoruz. Sonrasında Trabzon Merkeze geliyoruz. Kommenos sülalesi döneminde yaptırılan İstanbul Ayasofya Müzesinden etkilenen Küçük Ayasofya Kilisesi ile gezimize başlıyoruz. Ardından Ladin ağaçları arasından geçerek Bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Atatürk'e hediye edilen Atatürk köşkü ziyaretimizi gerçekleştirip Trabzon'a özgü el sanatı olan telkari, kazaziye ve hasır işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı buluyoruz. Öğle yemeğimizi Akçaabat'ın meşhur köftesi ile alıyoruz. Yemek sonrasında Zigana geçidine tırmanıyoruz. Hamsiköy'ü panaromik olarak görüyor ve meşhur sütlacından tadıyoruz. Sonrasında Zigana geçidinde fotoğraf molası veriyoruz. Zigana geçidinden ayrılarak Altındere milli parkına doğru hareket ediyoruz. Coşandere sağımızda bizlere tüm güzelliği ile eşlik ediyor. Altındere milli parkına vardığımızda otobüsümüzden iniyor ve Karadağın eteklerinde kurulmuş olan Sümela manastırına dileyen misafirlerimiz minibüs ile dileyen misafirlerimiz 1200 m patika yürüyüşü ile Ladin ve Kayın ağaçlarının arasında Sümela manastırına yürüyerek çıkıyoruz. Manastır içerisindeki Kütüphane-Ayazma (Şifalı su)-Su kemerleri-Kilise'deki freskoları vb. yapıları gördükten sonra Otobüsümüzden indiğimiz yere geliyoruz. Burada aracımıza tekrar biniyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde (Akşam yemeği sonrasında Karadenizin en ünlü yerel sanatçılarından biri olan Kaptanın eğlencesine katılıyoruz. Ekstra) (MAÇKA)

 

 

4.GÜN. / SARP SINIR KAPISI-BORÇKA KARAGÖL-ARDEŞEN-TİMİSTAV KÖPRÜSÜ-FIRTINA VADİSİ-AYDER YAYLASI-GELİNTÜLÜ ŞELALESİ-KÜÇÜK ŞELALE

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Türkiye'nin batıdaki en uç noktası olan ve Kafkaslara açılan kapısı Sarp'a ulaşıyoruz. Hemen karşımızda Gürcü evlerini görebiliriz. Sınır kapısında toplu fotoğraf çektiriyor ve Borçka'ya hareket ediyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize biniyor ve Kardenizin bakir kalmış güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen Karagöle doğru yol almaya başlıyoruz. Yola sanki bir tünel kurarcasına uzanan yemyeşil ağaçlar içerisinden geçerek Dağların arasında saklı kalmış bu heyelan gölü sizleri büyüleyecek. Sizlere vereceğimiz serbest zaman içerisinde göl kıyısında bulunan tekneler ile gezinti ya da yürüyüş yapabilirsiniz. Karagöl gezimiz sonrasında Minibüslerimiz bizleri tekrar bindiğimiz noktaya götürüyor. Burada otobüsümüz ile buluşuyor ve Yaylaların sultanı olarak adlandırılan Ayder yaylasına hareket ediyoruz. Arhavi-Fındıklı üzerinden UNESCO tarafından dünya miras listesine alınan 50 eko sistem arasında bulunan Fırtına Vadisini ve Cenevizlilerden kalma taş köprüleri takip ederek Ardeşen'e ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi fırtına deresinin kenarında bulunan restaurantımızda su sesinin dinlendirici ortamında yöresel lezzetler ile alıyoruz. Yemek sonrasında Çamlıhemşin üzerinden Ayder yaylasına ulaşıyoruz. Gelintülü(Büyük) Şelalesi, Küçük Şelale, Galer Düzü ve Şenlikdüzü gezilerimiz sonrasında burada tulum eşliğinde horon ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde (AYDER YAYLASI)

 

 

5.GÜN. / RİZE - OF - UZUNGÖL

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Rize merkezine geliyoruz. Rize kalesi ve botanik bahçesinin (panaromik ) görülmesi sonrasında Gün doğdu da üretilen Rize bezlerinin sunulduğu mağazalarda alışveriş molası veriyoruz Ardından Of'a geliyor ve buruda bulunan çay fabrikasında dalından koparılan çayların demliğimize gelene kadar geçirdiği evreleri görüp alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Of'dan ayrılıyor ve sahilden iç kısımlara dağların arasında bulunan Uzungöle doğru yolumuza devam ediyoruz. Yolun her iki yanında bulunan yemyeşil ağaçlar, Asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görüyoruz. Uzungöl'e çıkıyor yöreye özgü lezzetlerden oluşan menümüzü alıyoruz. Yemek sonrasında Sizlere vereceğimiz serbest zaman içerisinde göl çevresinde yürüyüş yapabilirsiniz. Uzungölden ayrılıyor ve Akçaabat-Giresun üzerinden Ordu'ya geliyor otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde (ORDU / ATLIHAN OTEL)

 

6.GÜN. / ORDU-BOZTEPE-PAŞAOĞLU KONAĞI-BAFRA-SİNOP SURLARI VE LİMANI - TARİHİ CEZAEVİ - HAMSİLOZ FİYORDU

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında 475 m yükseklikteki Boztepe'ye çıkıyoruz. Orduyu en iyi görebileceğimiz yer Boztepe, burada vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrasında, tarihi bir konak olan günümüzde Etnografya müzesi olarak kullanılan Paşaoğlu konağını geziyor ve Fatsa-Samsun-Bafra-Yakakenti geçerek Türkiyenin kuzeydeki en uç noktası olan adını güzeller güzeli peri kızı Sinopeden alan Sinop'a ulaşıyoruz. Yolculuk sırasında Rehberimizden Sinopenin hüzünlü hikâyesini dinleyerek ve diğer animasyonlar ile yolculuğu sıkıcı olmaktan çıkarıyoruz. Gezimize Sinop Kalesi'ne çıkarak başlıyoruz. Sinop limanını ve sahilini tepeden görme fırsatı buluyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Sahilde nefis balıklarından oluşan menümüzü alıyor ve Maket Gemi yapım atölyelerinde usta ellerin ürettiği Maket kotraları görüyoruz. Filmlere ve Türkülere konu olan Aldırma gönül türküsünün bestelendiği günümüzde dizi çekimlerinin devam ettiği Tarihi Sinop Ceza Evi ve Ülkemizin tek Fiyordu olan Akliman Hamsiloz Fiyordunu gezdikten sonra Kastamonu'ya doğru hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama (KASTAMONU / SAFRANBOLU)

 

7.GÜN. / KASTAMONU-NASRULLAH MEYDANI-MÜNİRE MEDRESESİ- SAFRANBOLU-HIDIRLIK TEPESİ-KAYMAKAMLAR KONAĞI-ARASTA ÇARŞISI 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Kastamonu şehir merkezini gezmeye başlıyoruz. Nasrullah meydanı ve camii, Münir'e medresesinde el işi yapan dükkânlarda sizlere alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Mimar Vedat tek adına yaptırılan kültür merkezini geziyoruz. Kastamonu'dan ayrılarak Safranbolu'ya hareket ediyoruz. UNESCO tarafından dünya miras listesine alınan Eski Türk Ahşap mimarisinin en güzel örneklerinin bulunduğu Çarşıda gezimize başlıyoruz. İlk olarak kervanların mola verdiği namazgâh olarak kullanılan Hıdırlık tepesinde kuşbakışı çarşıyı izliyoruz. Rehberimizin anlatımları sürerken bizlere ikram edilen içeceklerimizi yudumluyoruz. Hükümet Konağı, Saat Kulesi (Panaromik) Köprülü Mehmet Paşa Camii, Cinci Hanı ve hamamı, barok stilinin küçük bir örneği olan İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, aynı işi yapan esnafların toplu halde bulundukları Arasta çarşısı ve tarihi köy kahvehanesi, demirciler çarşısı, bakırcılar çarşısı, semerciler çarşısı Panaromik olarak görüyor ve ardından bir müze ev olan Kaymakamlar konağını geziyoruz. Sonrasında Meşhur Safranbolu lokumlarının tadına bakabileceğimiz lokum imalathanesi gezimizi tamamlayarak Bolu-Adapazarı-İzmit üzerinden akşam saatlerinde İstanbul'a ulaşıyoruz. Aldığımız kalkış noktalarında sizleri bırakıyor ve bir başka TİN TİN TUR  organizasyonunda görüşmek dileğiyle veda ediyoruz.

Tur Ücreti ve Ödeme Seçenekleri

Tur Ödeme Şekilleri

Erken Rezervasyon İndirimi

  

 

GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Müze Ören yeri giriş ücretleri,

Ekstra belirtilen organizasyonlar

 

Açıklamalar

 

Önemli Bilgi: Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri+Müze Kart+Profesyonel Rehberlik hizmetleri Toplam bedeli Tam: 140,00 tl 65 Yaş ve 7/17 yaş konuklarımız ile Müze karta sahip misafirlerimiz 130,00 tl, ödeyeceklerdir. Bu ücretler araç içerisinde toplanmayıp satış ofislerimizde fatura karşılığı ve istenildiği takdirde taksitlendirilerek, vade farksız tahsil edilecektir. Tura iştirak eden tüm misafirlerimiz bu ücreti ödemekle yükümlüdür.

 

Gezi Süresi 6 Gece 7 Gün olup 5 gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. 0-6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak verilmeyebilir. Rezervasyon Esnasında koltuk sözü verilemez. Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa bağlı olarak Değişiklik Yapılabilir. Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda TİN TİN TUR  Sorumluluğu Yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur iptal olur. Böyle bir durumda Tin Tin  Tur misafirlerine 2(iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

  

KONAKLAMA OTELLERİ;

1.GECE; ORDU OTELLERİ; BELDE OTEL www.beldeotel.net

Belde Otel, 22.000 m²'lik bir koruluk içinde müstesna konumu ve zengin üniteleri ile birlikte 3 yıldızı aşan konforu ile kendinizi evinizdeki kadar rahat hissedebileceğiniz bir hizmet sunuyor. 4'ü suit olmak üzere toplam 64 odadan oluşan otel odalarında Direk telefon, uydu yayını, internet, Klima, Saç kurutma makinesi, minibar bulunmaktadır.600 kişilik havuzbaşı restaurant, 200 kişilik kapalı restaurant, Sauna, Türk hamamı, jakuzi, oyun parkı otelimizin sunmuş olduğu diğer hizmetlerdir.

 

2. GECE; TRABZON OTELLER; MAÇKAM OTEL

Maçka şehir merkezinde bulunan otelimiz 24 odalı sıcak ve nezih bir ortam sunmaktadır. Sümela otelciliğin işlettiği maçkam otel rahat ve konforlu bir konaklama hizmeti sunmaktadır.

 

3. GECE; HOPA OTELLER; PERONTİ OTEL www.peronti-otel.com

Otelimiz kendi bünyesindeki 155 oda ve 255 yatak ve 3 Kral dairesi olmak üzere, müşterilerimize çok seçenekli konaklama imkanları sunmaktadır. Odalarında televizyon, Minibar, saç kurutma makinesi, uydu yayını, telefon, banyo, wc bulunmaktadır.

 

4. GECE: ORDU OTELLERİ; BELDE OTEL www.beldeotel.net

Belde Otel, 22.000 m²'lik bir koruluk içinde müstesna konumu ve zengin üniteleri ile birlikte 3 yıldızı aşan konforu ile kendinizi evinizdeki kadar rahat hissedebileceğiniz bir hizmet sunuyor. 4'ü suit olmak üzere toplam 64 odadan oluşan otel odalarında Direk telefon, uydu yayını, internet, Klima, Saç kurutma makinesi, minibar bulunmaktadır.600 kişilik havuz başı restaurant, 200 kişilik kapalı restaurant, Sauna, Türk hamamı, jakuzi, oyun parkı otelimizin sunmuş olduğu diğer hizmetlerdir.

 

5.GECE: KASTAMONU; SERENDERPARK OTEL http://www.serenderparkotel.com/

Şehir atmosferinin bunaltıcı ortamından uzak modern ve tarihin iç içe olduğu otantik bir mekanda konaklama sunan otelimizde 24 oda bulunmaktadır. Saç kurutma makinesi, duşakabin, kablosuz internet, direk telefon uydu yayını, lcd tv, minibar, çamaşırhane hizmeti, merkezi ısıtma, bulunmaktadır. 100 kişilik kapalı restaurant, Begminton sahası, Cumhuriyet evi sergi salonları, Açıkhava müzesi, Aydınlatılmış tenis kortu, 100 kişilik kamelya

 

 

 

MÜZE KART; Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Acentemiz tarafından verilen müze kartlar 2 ay içerisinde istenildiği yerden aslı ile değiştirilmektedir.

 

KOKARTLI PROFESYONEL REHBERLER; Bakanlığın açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

 

 

 

OTOBÜSLER:

O 403 MERCEDES 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı

 

TREVEGO MERCEDES; (SON TEKNOLOJİ)

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat, TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 " LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

 

MAN FORTUNA;

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş edilmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine bütünleşmiş edilmiş aç-kapa dümeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mutfak seti.

 

MITSUBISHI SAPHIRE 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı

 

Kaynak : Şeker Bayramı Turları, Bayramda Karadeniz Turları
Tür : Gezi Tarih : 18.08.2010
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]