Tin Tin Tur

Ayvalık-Cunda-Kaz Dağı- AssosTuru

Anasayfa » ŞEKER BAYRAMI TURLARI » Ayvalık-Cunda-Kaz Dağı- AssosTuru
share on facebook  tweet  share on google  print  

Ayvalık-Cunda-Kaz Dağı- AssosTuru

"ŞEKER BAYRAMI TURLARI" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Ayvalık-Cunda-Kaz

  

Şeker Bayramı Kuzey Ege Turları, Şeker Bayramı Bozcaada Turları, Şeker Bayramı Ayvalık Turu

 

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

8 Eylül Çarşamba

Ayvalık-Cunda-Kaz Dağı-Assos

6-7 saat

23:00-24:00

Tur Programı

1.GÜN 8 EYLÜL ÇARŞAMBA AKŞAMI: İSTANBUL'DAN HAREKET

Belirtilen yerlerde buluşarak İstanbul- Bursa-Balıkesir güzergahını takip ederek Ayvalık’a  hareket ediyoruz.

NOT: İSTANBUL DIŞINDAN KATILACAK MİSAFİRLERİMİZ, UYGUN BULUŞMA YERİ İÇİN LÜTFEN SEYAHAT ACENTAMIZLA İRTİBAT KURSUNLAR. (TinTin Tur 0212 244 22 00) 

 

2.GÜN 9 EYLÜL PERŞEMBE: AYVALIK- ŞEYTAN SOFRASI- CUNDA ADASI

Sabah saatlerinde Alibey -Cunda Adası’ndayız. Ayvalık Cunda Adası'nın sembol mekanlarından biri olan Taş Kahve, Hıristiyanlarla Müslümanlar’ın bir arada yaşadığı adanın en eski mahallesinde bulunan Taksiyaris Kilisesi’ni de gezdiktan sonra  Aşıklar Tepesi’ne çıkıyoruz. Daha önceleri bir harabeyi andıran görüntüsü, restorasyonla birlikte eşsiz bir sanat eserine dönüşen tepede, Değirmen ve Necdet H.Kent Kütüphanesini gezip eşsiz manzarada çay molası veriyoruz. Daha sonra, sokakları, evleri, ibadethaneleri ile de tarih ve kültür kokan Ayvalık’a geçip ilk olarak neoklasik sivil mimari örnekleriyle ön plana çıkan Ayvalık Sokakları'nı doyasıya geziyoruz. Gezimizin son durağında, Ayvalık, Sarımsaklı ve çevredeki adacıkları panoramik olarak seyredilebileceğimiz Şeytan Sofrasında gün batımını izledikten sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde. 

KONAKLAMA: GÜRE AFRODİT TERMAL OTEL www.afrodittermal.com

 

 3.GÜN 10 EYLÜL CUMA: HASANBOĞULDU- SÜTÜVEN ŞELALESİ- TAHTAKUŞLAR- ZEUS ALTARI- ADATEPE

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası Kaz Dağları’na hareket ediyoruz. Kaz Dağları’nda ilk durağımız, filmlere konu olan Hasanboğuldu ve Sütüven Şelaleri’ni gezerek başlıyoruz. Sebahattin Ali’nin öyküsünü yazdığı ayrıca sinemaya da aktarılan Hasan ile Emine’nin hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Daha sonra, Türkiye'nin ilk ozel etnografya müzesi ve Türkiye'de ilk kez bir köyde kurulan sanat galerisi olan Tahtakuslar Etnografya Müzesi’ni geçiyoruz. Burada muzenin kurucusu değerli öğretmenimiz Alibey Kudar’dan Kaz Dağı efsanelerini dinleyip, binbir deva Kaz Dağı bitkileri alısverişinden sonra Küçükkuyu’ya hareket ediyoruz. Burada ülkemizin ilk Zeytinyağı Müzesi’ni geziyoruz.. Geçmişten günümüze zeytinyağı yapımında kullanılan, değirmen taşları, dev vidalı presler, zeytin sepetleri sabun kalıpları, ahşap presler, sıkma aparatlar, tekneler, kandiller ve maşrapalar göreceklerimiz arasında. Müzenin yan tarafında bulunan satış mağazasında, zeytinyağı alışverişimizi yaptıktan sonra Zeus Altarı’na geçiyoruz. Edremit Körfezi ve Küçükkuyu’yu en iyi görebileceğimiz yerler arasında olan Zeus Altarında manzaranın tadını doya doya cıkaracağız. Fotoğraf molası ve kısa bir dinlenmeden sonra Adatepe’ye geçiyoruz. Köyü bir baştan bir başa gezip, Hurmalı Kahve’de yorgunluk çaylarımızı içtikten sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde. 

 KONAKLAMA: GÜRE AFRODİT TERMAL OTEL www.afrodittermal.com

 

4.GÜN 11 EYLÜL C.TESİ: BEHRAMKALE KÖPRÜSÜ - ATHENA TAPINAĞI - ASSOS İSKELE

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Assos'a hareket ediyoruz. Üçbin yıldan bu yana kadar nefes alınan ve yaşamın hiç bitmediği Assos Antik kenti üzerinde kurulu ve 3 kilometrelik antik surlarla çevrili Behramkale Köyü. Komşuluk ve misafirperverliğimizin temellerini oluşturan bitişik evler dar sokaklar arasından yürüyüşümüz başlıyor, taş evler arasında yürürken Yörük teyzelerin sattığı bir çok yöresel ürün alabiliyorsunuz. 234 metre yükseğe kadar zevkli bir köy yürüyüşün  ardından dünyanın en muhteşem manzaralarından birine sahip Assos Akrapola varıyoruz. Dünyanın ilk mahkeme binasını, tarihi surları, Midilli Adasını ve Edremit Körfezini Athena Tapınağı'ndan kuşbakışı izliyoruz. Ayrıca 700 yıllık geçmişi ile Murad Hüdavendigar Han Camisi ve Köprüsü gerçekten muhteşemdir.Alışveriş molaları vererek Assos Limana iniyoruz.Limana giderken Antik dönemden kalan mezarlık, Agora, Gymnasium görerek Antik Tiyatro'ya varıyoruz. Dünyanın en güzel manzarasına sahip ve gladyatör dövüşleri yapılmış bu tiyatroda fotograf için serbest zaman ardından, isteyenlerle beraber limanda balıkçı tekneleri ile bir Assos tekne turu (ekstra) yapıyoruz. Limanda 2000 yıllık masalarda dibek kahvesi keyfi yapabilir ve meşhur sakızlı dondurma yiyebilirsiniz. Burada verilecek serbest zamandan  sonra Kadırga Koyu'nda bulunan otellerimize geçiyoruz. Çanakkale-Tekirdağ güzergahını takip ederek  23:00-24:00 gibi İstanbul’dayız.  

Not: Hava, yol ve feribot durumuna göre dönüş saatimiz değişebilir. Bilginize...

Kalkış Yerleri

 İncirli Boyner Mağazası Önü  23:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  23:30
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  24:00
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  01:00

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

 

 

 

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

 
TUR ÜCRETİ VE KONAKLAMA ŞEKİLLERİ 

Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

2. Kişiye % 50 İNDİRİM

   

 Ödeme

 2 Kişilik Oda Kişi Başı

 Tek Kişilik Oda

0-5 Yaş

 6-12 Yaş Çocuk

Tur Ücreti


   

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 2 gece konaklama * Tüm kişisel harcamalar
* 2 sabah kahvaltısı * Tüm yemeklerde alınan içecekler
* 2 akşam yemeği * Ekstra harcamalar
* Lüks araçlarla ulaşım * Öğle yemekleri
* Araçlarda ikram ve servis * Ekstra turlar
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
* Feribot ücretleri

KUZEY EGE TURU'NDA KONAKLAMA

GÜRE AFRODİT TERMAL OTEL www.afrodittermal.com

  

   

Tur Fotografları

  

TUR FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN!

Taşıma Araçlarımız

 

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

 

Yazı ve Fotoğraflar: Serkan SÜSLÜ  (TinTin Tur Seyahat Acentası Kurucusu ve Sahibi)

Cumhuriyet Gazetesi Dört Mevsim Gezi Eki Sayı 30

Kaz Dağları ve Hasanboğuldu

Alplerden  sonra ikinci oksijen merkezi olarak bilinen Kaz Dağı, antik çağ söylencelerinde ”İda” adıyla  “efsaneler dağı”dır. Homeros İlyada’da ida  Dağı için ‘Bol pınarlı vahşi hayvanlar anası” bir başka yazıda “tanrıların babası Zeus’un doğduğu,yerdir” de.

 

devamı...

 

 

Cumhuriyet Gazetesi Dört Mevsim Gezi Eki Sayı 123 

Krallıklar Kenti: Assos

Kuzey Ege turlarının vazgeçilmez yerlerinden biri olan Assos , tarihi ve doğal güzelliklerinin eşsiz uyumunu arayalar için biçilmez kaftan. Kendine özgü tarihi yapısını günümüze kadar korumuş olan bu eşsiz cennet, huzurlu bir ortam arayanlar için bir sığınak.

devamı....

 

Cumhuriyet Gazetesi Dört Mevsim Gezi Eki Sayı 144

Denize Dökülen bağlar İçinde: Bozcaada

Tanrı insanlar uzun ömürlü olsun diye Bozcaada’yı yaratmış.

Heredot Uçsuz bucaksız bağları, altın rengi  kumsalları, rengarenk sokakları, lezzetli şarapları ve balıklarıyla Bozcaada…Ünlü tarihçi Heredot ,”Tanrı, insanlar uzun ömürlü olsun diye Bozcaada ‘yı yaratmış”der.

 

devamı...

Kaynak : Şeker Bayramı Kuzey Ege Turları
Tür : Diğer Tarih : 28.07.2010
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]