Tin Tin Tur

Uçaklı Mardin Turu, Her Cuma Hareketli, 3 Gün 2 Gece

Anasayfa » Mardin Turları » Uçaklı Mardin Turu, Her Cuma Hareketli, 3 Gün 2 Gece
share on facebook  tweet  share on google  print  

Uçaklı Mardin Turu, Her Cuma Hareketli, 3 Gün 2 Gece

"Mardin Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Uçaklı

 

Mardin, Mardin Turları, Mardin Turu, Midyat Turları, Hasankeyf Turu,  Hasankeyf Turları

HER CUMA HAREKET,  3 GÜN 2 GECE, 

Mardin, Midyat, Hasankeyf, Diyarbakır, Nusaybin

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

 Her Cuma

 Mardin-Midyat-Hasankeyf- Diyarbakır-Nusaybin

 2 saat

 23:00-24:00

Tur Programı

1. GÜN  CUMA: DİYARBAKIR-HASANKEYF-MİDYAT- DEYRUL UMUR

Sabah İstanbul'dan gelen misafirlerimizi Diyarbakır Havaalanı'nda özel aracımızla ve rehberimizle karşılıyoruz. Buradan aracımıza binerek, Hasan Paşa Hanı’nda otantik kafede kahvaltımızı yapıp, Diyarbakır gezimize başlıyoruz. Anadolu’nun en eski camisi ve islam aleminde 5. Haremşerif olarak bilinen Ulucami’yi gördükten sonra Ziya Gökalp ve Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi’ni geziyoruz. Diyarbakır’ın simgelerinden biri olan Dört Ayaklı Minare'yi gezip  buradan aracımıza binerek, Hasankeyf’e hareket ediyoruz. . Ilısu Barajı’nın suları altında kalacak olan Hasankeyf’te Uzun Hasanın Oğlu Kör Zeynel Türbesi ve eskiden Anadolu’daki en büyük köprü olan fakat şu anda kalıntılarını görebildiğimiz Taş Köprügörüyoruz. Yeni Saray, Mağaralar, Darphane, Zekât Kuyusu, Tılsımlı Kapı, Gözcü Kulesi, Büyük Saray, Ulucami, Zindan ve El-Rızk Camii gezileri sonrası serbest zaman veriyoruz. Hasankeyf gezimizden sonra, Süryani cemaatinin en önemli yerleşmelerinden Midyat’a geçiyoruz. Midyat’ta ilk olarak, Sıla Dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinden olan Midyat Konuk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkari sanatının en iyi örneklerinden alabileceğiniz Telkari Çarşısı’nda alışveriş molası veriyoruz.  Daha sonra, Midyat’ın 18 km doğusunda bulunan Süryanilerin önemli dini merkezlerinden Deyrul Umur (Mor Gabriel ) Manastırına gidiyoruz. Midyatın 18 km doğusunda yer alan yapı, m.s. 397 yılında, Savur’lu Mor Samuel ile Katmin’li Mor Şemun tarafından inşa edilmiştir. Meryem Ana Kilisesi, Resuller Kilisesi, Kırk Şehit Kilisesi, Mor Şamuel Mabedi, Mor Şemun Mabedi gibi mekanları bünyesinde barındıran manastırı gezip Mardin'de bulunan otelimize geçiyoruz.

KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ: GRAND YAY  OTEL/MARDİN

 

2. GÜN  CUMARTESİ : MARDİN ŞEHİR TURU- DEYRÜLZAFARAN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, farklı birçok kültürün beşiği olmuş, değişik mimarisiyle açık bir müze görünümünde olan Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin’de il durağımız, bir zamanlar dünyadaki tüm Süryaniler’in  merkezi olan Deyrulzafaran Manastırı’na geçiyoruz. Burada Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini görerek, Mardin şehir merkezine hareket ediyoruz. Mezopotomya Ovası’nın görüntüsünün en iyi izlendiği ve havuzunda akan suyun akışıyla doğumdan ölüme kadar insan hayatı ve sonrasının simgelendiği Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz.   Yüzlerce yıllık Mardin Sokakları, İstiklal Mahkemesi, Sokul Bakar (İnek Çarşısı), Hasan Ayyar, Bakırcılar, Ulu Cami, Şehidiye Cami, PTT Evi, Zinciriye Medresesi gezilerini yapıyoruz. Yöreye özgü mimari yapılardan Abbara’ları görüp, Kırklar Kilisesi’ni de gezdikten sonra, Mardin'deki otelimize geçiyoruz.

 KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ: GRAND YAY  OTEL/MARDİN

3. GÜN  PAZAR: SAVUR-NUSAYBİN- DARA HARABELERİ

Otelde aldığımız kahvaltıdan sonrasında Savur’a hareket ediyoruz. Bu şirin ilçe için “Mardin’in minyatürü” derler. Süryani ve bölge Araplarının yaşadığı ilçede gezimiz Mor Petrus ve Pavlus Kilisesi ile başlıyor. Kilisenin sade yapısı görülmeye değer. Kilise gezimizin ardından Savur Sokakları’nda gezerken taş işçiliği Mardin’den geri kalmayan Konaklar, Demirci Dükkânı görerek Savur’da gezeceğimiz Hacı Abdullah Bey Konağı’nı ziyaret ediyoruz. Konakta aynalı tavan, mutfak, salon ve etnografik birçok eser görüyoruz. Buradan tüm Savur Kalesi, Ulu Cami ve kenti panoramik olarak fotoğrafladıktan sonra aracımıza binerek yolumuza devam ediyoruz. Savur yakınlarında Süryanilerin geri dönüş projesi kapsamında tekrar hayata döndürdükleri Kıllıt Köyü’ne uğruyoruz. Burada ki gezimizin ardından bölgenin kendine has dokusu ve sınır kenarındaki konumuyla önemli bir ilçesi olan Nusaybin’e varıyoruz. Burada Kamışlı Sınır Kapısını ve bir zamanlar bölgenin en eski eğitim kompleksi olan  Mor Yakup Kilisesi’ni geziyoruz. Mardin’e giderken yol üzerinde bulunan ve bölgede antik Çağa ait en iyi kalıntı olan Dara Kentini içindeki Su Sarnıçları, Kale Yönetim Merkezi gezilerimizi yaptıktan sonra; Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır Havaalanı’ndan kalkan uçağımızla İstanbul’a uçuyoruz. Bir başka gezide görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezimiz sabah Diyarbakır Havaalanı'nda alınarak başlar ve dönüşte Diyarbakır Havaalanı'nda sona erer. Müze ve Ören Yerleri giriş ücretleri  misafirlerimize aittir. Rehber tarafından gezi esnasında bunun için ekstra ücret toplanmaz. 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri

 Tur Ödeme Seçenekleri

Tur Ücreti

  
  

 

Tur Bölgesi

Konaklama Şekli

2 Kişilik Oda  Kişi Başı

3 Kişilik Oda Kişi Başı

Tek Kişilik Oda 

07-12 Yaş Çocuk

 Mardin

 Yarım Pansiyon

    

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
 * 2 gece konaklama (Yarım Pansiyon) * İstanbul-Diyarbakır ulaşımı
 * 2 Sabah Kahvaltısı * Tüm yemeklerde alınan içeçekler
 * 2 Akşam Yemeği * Ekstra turlar
 * Lüks araçlarla ulaşım * Tüm kişisel harcamalar
 * Araçlarda  ikram ve servis * Müze ve Ören Yeri  Giriş Ücretleri
 * TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası 

 

Konaklama

**** GRAND YAY OTEL/ MARDİN  www.yaygrand.com

  

 

GRAND ESTEL OTELİ/ MİDYAT  www.grandestel.com

  

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

Kaynak : Mardin Turları, Gap Turları, Uçaklı Mardin Turları, Mardin Turları, 23 Nisan Turları, 23 Nisan Mardin Turları, Hasankeyf Turları, Midyat Turları, 19 Mayıs Turları
Tür : Gezi Tarih : 17.01.2011
[ DİĞER MARDİN TURLARI İÇİN TIKLAYIN]

Kaynak : Mardin Turları, Gap Turları
Tür : Gezi Tarih : 21.04.2009
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]