Tin Tin Tur

2 GECE Çeşme - Alaçatı - Urla - Efes - Selçuk- Şirince - Ödemiş-Birgi-Tire

Anasayfa » 1 MAYIS TURLARI » 2 GECE Çeşme - Alaçatı - Urla - Efes - Selçuk- Şirince - Ödemiş-Birgi-Tire
share on facebook  tweet  share on google  print  

2 GECE Çeşme - Alaçatı - Urla - Efes - Selçuk- Şirince - Ödemiş-Birgi-Tire

"1 MAYIS TURLARI" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
2

  

 

 URLA ENGİNAR FESTİVALİ DAHİL

  

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi 

İstanbul'a Varış 

28 Nisan Cuma 2017

Çeşme - Alaçatı - Urla - Efes - Selçuk- Şirince - Ödemiş-Birgi-Tire

7  Saat

 23:00-24:00

 

 Tur Programı 

 

 

1. GÜN 28 NİSAN CUMA 2017  GECESİ-İSTANBUL'DAN HAREKET Belirtilen yerlerde gece buluşarak İzmir’e hareket ediyoruz.    

 

2. GÜN  29 NİSAN C.TESİ 2017 – İZMİR – URLA - ÇEŞME - ALAÇATI

Sabah saatlerinde İzmir’deyiz. Araçta rehberimizin anlatımıyla İzmir Konak Meydanı'ndan panoramik olarak, KordonSaat KulesiHükümet Konağı'nı araçta görerek Çeşme'ye geçiyoruz. Çeşme'ye vardığımızda ilk olarak Çeşme Kalesi'ni rehberimiz eşliğinde dinleyip Çeşme Meydanı'na geçiyoruz. Burada verilecek serbest zamanda Çeşme'nin meşhur kumrusunun tadına bakmayı unutmayın. Serbest zamandan sonra, Alaçatı'ya hareket ediyoruz.  Alaçatı'nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı, Alaçatı'nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Renkli pencereli taş evleri, renkli sokakları, yöresel ürünleri ve rüzgâr güllerini görüp Urla’ya geçiyoruz. Urla’da ilk olarak ünlü Şair, oyun ve roman yazarı Necati Cumalı’nın Evi'ni ve evin yakınında yer alan Yorgo Seferidis’in doğduğu evi görüyoruz. Urla'nın bir nevi sanat sokağı haline gelen Zafer Caddesi’nde yürüyüş yapıp, Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykeli barındıran Tanju Okan Parkı'nda fotoğraf molası verip Urla Enginar Festivali'ne katılıyoruz. Türkiye’de 2015 yılından itibaren Tanju Okan ile özdeşleşen Urla’da artık bir Festivali var. Urla Enginar Festivali ülkemizin önde gelen gastronomi uzmanları, yazarları, akademisyenleri bir araya getiriyor.  Ege mutfağının zeytinyağlı yemeklerinin tanıtımını yaparak, gastronomi turizmin kalkınmasını artırmak amacıyla düzenlenmektedir. Urla Enginar Festivali’ni izlemek ve bölge halkı tarafından yarışmaya katılan lezzetleri tanımak ve tatmak için festival alanına geliyoruz. Festivalde enginar ile yapılan ürünlerden tadıyor ve farklı yemekler hakkında bilgi alıyoruz. Akşam rehberimizin verdiği saatte buluşup otelimize hareket ediyoruz.  

 

KONAKLAMA : ASENA OTEL / KUŞADASI vb.  

3. GÜN 30 NİSAN PAZAR 2017 – MERYEM ANA KİLİSESİ ve EVİ- EFES ANTİK KENTİ – ŞİRİNCE KÖYÜ Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası  İsa'nın annesi Meryem'in son yıllarını St. Jean (Yuhanna) ile birlikte geçirdiğine inanılan kilisenin bulunduğu Bülbül Dağı’na hareket ediyoruz. Hristiyanlar için hac yeri olarak kabul edilen Meryem Ana Kilisesi ve Evi’ni ziyaret edip bahçesinde bulunan Kutsal Çeşme ve Dilek Duvarları’nı da gezip Efes Antik Kenti’ne  iniyoruz. Antik dünyanın en önemli merkezlerinden biri olan, İ.Ö. 4.bine dek giden tarihi boyunca uygarlık, bilim, kültür ve sanat alanlarında her zaman önemli rol oynamış Efes Antik Kenti’ni yukardan başlayıp aşağıya doğru gezmeye başlıyoruz. Magnesia Kapısı’ndan giriş yaparak, Odeon, Mısır tanrıçası İsis adına yapılan İsis Tapınağı, Belediye Sarayı, Domitian Tapınağı, Zafer Tanrıçası Nike kabartması ve Memnius Anıtı’nı görüp, Zafer Kapısı’ndan geçerek, Kuretler Caddesi’nde yürümeye devam ediyoruz. Bu caddedeSkolastika Hamamları, yamaç evleri, Trojan Çeşmesi, Hadrian Tağınağı, Latrina, Aşk Evi, Celcius Kütüphanesi, ticaret Agorasını, görüp Sütunlu Mermer Cadde üzerinden ilerleyerek tarihin ilk bilboard'unu görüp, görkemli Efes Antik Tiyatrosu'nu da gezip ardından İmparator Arcadiantarafından ışıklandırılan Liman Caddesi’nden Selçuk Kapısı’na ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz alışveriş molasından sonra, tarihi evleri ve meyve şaraplarıyla ünlü, çocukluğunun bir kısmını Şirince'de geçiren Yunanlı yazar Dido Sotiroyo, Benden Selam Söyle Anadolu”ya adlı eserinde “Bu yeryüzünde cennet diye bir şey varsa, bizim Kırkıca (Şirince) o cennettin bir parçası olsa gerekti''dediğiŞirince Köyü'ndeyiz. Köyü bir uçtan bir uca gezdikten sonra otelimize geçiyoruz.

KONAKLAMA : ASENA OTEL  / KUŞADASI vb.  

 

 

4. GÜN 1 MAYIS PAZAR 2017 – TİRE – ÇAKIRAĞA KONAĞI – BİRGİ – BOZDAĞ -GÖLCÜK GÖLÜ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, Tire’ye hareket ediyoruz. Türkiye' nin en güzel ilk on kasabası arasında yer alan Tire’ye vardığımızda, tarihi sokaklarını gezmeye başlıyoruz. Kendine özgü sokak çeşmelerini, camilerini, hamamlarını görüyor, Tire Çarşısı’nın o eski günleri çağrıştıran havasını kokluyor, halen yaşatılan el sanatlarına (urgancılık, nalıncılık, yorgancılık, hasırcılık, saraciye, keçeceilik, dokumacılık) tanıklık ediyoruz. Daha Aydınoğulları Beyliği’ne başkentlik yapmış Birgi’ye geçiyoruz. Aydınoğlu Mehmet Bey tarafından yaptırılan Ulu Camii, İmam-ı Birgivi Türbe ve Külliyesi, Aydınoğlu Mehmet Bey Camii ve eski Birgi evleri & sokakları arasından Çakırağa Konağı’na doğru yürüyoruz. Birgi turundan sonra bölgenin doğa harikası olan Bozdağ - Gölcük Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl kenarında verilecek fotoğraf molasından sonra İstanbul’a hareket ediyoruz.

  

Kalkış Yerleri

 

 İncirli Boyner Mağazası  Önü  22:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  22:30
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  23:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  23:45
 Kartal Köprüsü (E-5)  24:00

 

 

 NOT: Gebze - Tuzla - İzmit - Yalova - Bursa noktalarından binecek misafirlerimiz için alternatif kalkış durakları oluşturabiliriz.

 

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

  

Açıklamalar

Gezi Süremiz, sabah  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

  

Tur Fiyatları

  

Konaklama Şekli 2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı 7-12 Yaş Çocuk Tek kişilik oda 

Yarım Pansiyon

  390 TL  290 TL   450 TL

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* 2 gece yarım pansiyon konaklama * Otelde yemeklerde alınan içecekler
* 2 sabah kahvaltısı * Öğle yemekleri 
* 2 akşam yemeği   * Müze & Milli park giriş ücretleri
* TURSAB sigortası  
* Lüks araçlarla ulaşım   
* Profesyonel rehberlik hizmeti  
* Araçta ikram ve servis  
   
   

 

 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir:18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige.

 

 

 


Tür : Gezi Tarih : 10.03.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]