Tin Tin Tur

Şile Ağva Saklıgöl Polonezköy Abant Gölcük Maşukiye Sapanca

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Şile Ağva Saklıgöl Polonezköy Abant Gölcük Maşukiye Sapanca
share on facebook  tweet  share on google  print  

Şile Ağva Saklıgöl Polonezköy Abant Gölcük Maşukiye Sapanca

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Şile

  

İstanbul'a yakın en güzel yerlerden biri olan Şile, Saklıgöl ve Ağva turundan sonra konaklama yapıyoruz. Ertesi gün Sapanca Gölü ve Maşukiye turunu yaptıktan sonra İstanbul'a dönüyoruz.

 

Gezi Tarihi Gezilecek Yer Yolculuk Süresi İstanbul'a Varış
 10 Aralık Cumartesi  Şile - Ağva - Polonezköy- Saklıgöl - Abant - Gölcük- Maşukiye - Sapanca   1 saat  17:00 

 

 

1. GÜN: 10 ARALIK CUMARTESİ 2016 ŞİLE - ŞİLE DENİZ FENERİ - SAKLIGÖL - AĞVA - GÖKSU NEHRİ 

Sabah  04:15 uçağıyla Kıbrıs'tan gelen misafirlerimizi havaalanında karşılayarak ilk olarak Polonezköy'e hareket ediyoruz. Polonezköy Kültür Evi, Atatürk Evi, Zoşa Teyze’nin Evi (Tekrar geçmişin kokusunu duyacağımız artık sahiplerinin değil anılarının yaşadığı eski bir Polonezköy evi) ve Katolik Kilisesi olan Meryem Ana Kilisesi'ni gördükten sonra yolda köy kahvaltısı için mola veriyoruz.  Daha sonra ağaçlar arasına gizlenmiş   Saklıgöl'e hareket ediyoruz . Göl çevresinde yapacağımız orman içi yürüyüşten sonra Ali Dayı'nın yerinde çay molası verip Şile'ye geçiyoruz.   Kültür Parkı Seyir Terası'na çıkıp Şile hakkında genel bilgi alıyoruz. Eskiden Rumların yaşam merkezi olan Kültür Parkı Vadisi, Bizans İmp. Andronikos'un kardeşini hapsetmek için yaptırdığı Ocaklı Ada Kalesi, dünyanın aktif ikinci büyük feneri olan Şile Feneri göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra Ağva'ya geçiyoruz. Yeşillikler arasında bulunan Göksu Nehri'nde tekne turu bizi bekliyor. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız bu tur tam size göre. Tekne turu'na katılmayan misafirlerimiz, nehir kenarında bulunan tesislerde vakit geçirebilir, kano ve deniz bisikleti de kullanabilirler.  Daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

 1. GECE KONAKLAMA : HAMPTON HİLTON / KOCAELİ

 

2. GÜN: 11 ARALIK PAZAR 2016 ABANT - GÖLCÜK GÖLÜ (CENNET GÖL)

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası ''Kartpostallardaki Göl'' olan Gölcük Gölü'ne hareket ediyoruz. Göl etrafında yapacağımız gezintiden sonra,  tesisimizde çay-kahve-sahlep molası veriyoruz. Daha sonra Abant Gölü’ne geçiyoruz. Abant’a vardığımızda, girişte aracımızdan inerek göl etrafında kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş oldukça rahat,  herkes katılabilir. Daha sonra özel olarak hazırlanmış zengin menülü BARBEKÜ bizi bekliyor. Barbekü keyfinden sonra  vereceğimiz serbest zamanda, göl çevresindeki aktivitelerle vakit geçirebilirsiniz. Abant Gölü'nde ata ve faytona binme imkanı var. Kışın yeteri derecede kar olduğunda köy kızakları ve botlarla  kaymak gölün diğer aktivitelerinden.  Mükemmel panoramaya sahip olan Abant Gölü'nden ayrılarak otelimize geçiyoruz.

2. GECE  KONAKLAMA : HAMPTON HİLTON / KOCAELİ

 

 

2. GÜN: 12 ARALIK PAZARTESİ 2016 SAPANCA GÖLÜ - MAŞUKİYE - ALABALIK VADİSİ 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Sapanca'ya hareket ediyoruz.  Sapanca Gölü kenarında vereceğimiz serbest zamandan sonra Kartepe'ye hareket ediyoruz. Kartepe eteklerinde vereceğimiz fotoğraf molasında Sapanca Gölü'nü tepeden göreceğiz. Daha sonra Maşukiye'ye iniyoruz.  Doğa ile baş başa kalmak, orman içinde dolaşmak toprağa basmak, temiz hava solumak, su ve kuş sesini dinleyip haftanın yorgunluğunu atmak için bulunmaz bir yere, Maşukiye'ye gidiyoruz. Öğle yemeğini Maşukiye'nin meşhur Kiremitte Alabalık & Köfte  Menü (ekstra) almak üzere tesisimize geçiyoruz.  Meşhur kiremitte alabalığımızı afiyetle yedikten sonra vadide kısa yürüyüşler yapabilirsiniz. Son olarak burada alışveriş molası verip   İstanbul'a hareket ediyoruz. Misafirlerimizi havaalanına bırakıp bir başka gezide buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

 

 

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.

.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

 

Açıklamalar

Gezi Süremiz 2 gece 3 gündür. (2 gece konaklama.). Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Tin Tin Tur Seyahat Acentesi'nin sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

 

Tur Fiyatları 

 

Konaklama Şekli  2 ve 3 kişilik odada kişi başı Tek kişilk oda  6-12 yaş çocuk
Yarım Pansiyon 275 TL  345 TL  195 TL

 

 

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER  TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 
* 2 gece konaklama (Yarım Pansiyon)  * Öğle yemekleri
* 2 Sabah kahvaltısı  * Cumartesi sabahı köy kahvaltısı 
* 2 Akşam yemeği  * Göksu nehri'nde aktiviteler 
* Araçlarda ikram ve servis  
* Profesyonel rehberlik hizmeti  
 * Müze ve ören yeri girişleri   
 * TURSAB Seyahat Sigortası   

 

 

TAŞIMA ARAÇLARIMIZ 

 

 

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir:18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige veya 46'lık Travego 


Tür : Gezi Tarih : 3.09.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]