Tin Tin Tur

Alaçatı Ot Festivali, Konaklamalı Alaçatı Ot Festivali 2016, 2016 Alaçatı Ot Festivali

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Alaçatı Ot Festivali, Konaklamalı Alaçatı Ot Festivali 2016, 2016 Alaçatı Ot Festivali
share on facebook  tweet  share on google  print  

Alaçatı Ot Festivali, Konaklamalı Alaçatı Ot Festivali 2016, 2016 Alaçatı Ot Festivali

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Alaçatı

 

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

9- 10 Nisan 2016

 Alaçatı

 8-9 Saat

 23:00-24:00

Tur Programı

1. GÜN 8 NİSAN CUMA 2016  AKŞAMI-İSTANBUL'DAN HAREKET

Belirtilen yerlerde buluşarak Çeşme'ye  hareket ediyoruz.  

 

2. GÜN 9 NİSAN C.TESİ 2016 - ÇEŞME - ALAÇATI - ALAÇATI OT FESTİVALİ 

Sabah saatlerinde, Çeşme'ye vardığımızda ilk olarak Çeşme Kalesi'ni rehberimiz eşliğinde dinleyip Çeşme Meydanı'na geçiyoruz. Burada verilecek serbest zamanda Çeşme'nin meşhur kumrusunun tadına bakmayı unutmayın. Serbest zamandan sonra, Alaçatı'ya hareket ediyoruz. Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi'nce düzenlenecek 7. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı'ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde bu yılın ana teması, deniz kenarlarında, bataklık ve nehir kenarları ve rutubetli ortamlarda yetişen, Ebegümeci olacak. Festival boyunca Ebegümeci ile yapılmış yemekler yarışacak. İki gün boyunca; Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda gezip, üreticilerin otlu stantlarını ve kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Ayrıca, tanınmış gurmelerin ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı yemeklerden tatma imkanı bulacağız. Akşam rehberimizin verdiği saatte buluşup otelimize hareket ediyoruz.

KONAKLAMA: NK OTEL / KONAK / İZMİR 

 

3. GÜN 10 NİSAN PAZAR 2016 - ALAÇATI- ALAÇATI OT FESTİVALİ - İZMİR 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Alaçatı'ya hareket ediyoruz. Alaça'tı'da yörenin profesyonel satıcılarının ot ve otlu ürün stantlarını gezeceğiz.  Altın ödüllü en fazla ot çeşidini toplama ve en güzel otlu yemeği pişirme yarışmasını izleyeceğiz. Alaçatı otlarından en çok çeşidi toplayan ve özelliklerini bilenlerin dereceye girdiği Ot Aşı Yarışması yapılmaktadır. Alaçatı yemek kültürünü yansıtan en güzel 3 yemek jüri üyeleri tarafından değerlendirmeye alınacak ve derecelendirilip ödülleri verilecektir. Alaçatı restaurantları da standlarını açarak sizlere müthiş bir yemek ziyafeti yakalamanızı sağlayacaktır. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında, İzmir'e hareket ediyoruz. İzmir Konak Meydanı'ndan panoramik olarak, Kordon, Saat Kulesi, Hükümet Konağı'nı görerek, Asansör gezisini yapıyoruz. Burada verilecek serbest zamandan sonra da  İstanbul'a hareket ediyoruz.

Kalkış Yerleri
 İncirli Boyner Mağazası Önü  22:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  22:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  22:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  23:00
 Kartal Köprüsü (E-5)  23:30
Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.  Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir. 

 

 

 

Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri
Konaklama Şekli 2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı  07-12 Yaş Çocuk Tek Kişilik Oda
Oda Kahvaltı 235 TL 165 TL 265 TL

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama (Oda Kahvaltı) * Tüm kişisel harcamalar
* 1  sabah kahvaltısı * Yemeklerde içecekler
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası * Öğle yemekleri
* Lüks araçlarla ulaşım  
* Araçlarda ikram ve servis  
* Rehberlik hizmeti
* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

 

Konaklama

KONAKLAMA: NK OTEL / KONAK / İZMİR

  

Taşıma Araçlarımız

 

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

 

  


Tür : Gezi Tarih : 22.03.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]