Tin Tin Tur

Gökçeada, Bozcaada Turu, Gökçeada Turları, Bozcaada Turu

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Gökçeada, Bozcaada Turu, Gökçeada Turları, Bozcaada Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Gökçeada, Bozcaada Turu, Gökçeada Turları, Bozcaada Turu

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Gökçeada,

 

Gökçeada, Gökçeada Turu, Gökçeada Turları, Bozcaada Turu, Bozcaada Turları

 

 KONAKLAMALI GÖKÇEADA - BOZCAADA TURU

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış

14-15 Mayıs 2016

21-22 Mayıs 2016

28-29 Mayıs 2016

 

Gökçeada - Bozcaada

5-6 Saat

23:00-24:00

  

Tur Programı

1. GÜN CUMA : İSTANBUL'DAN GÖKÇEADA'YA HAREKET

Kabatepeden güzel bir deniz yolculuğu ardından,Tarihi yarımdayı izleyerek Türkiye de güneşin en son battığı yere ve Türkiye kekik kokan en nostarjik bölgesi Gökçeadaya gidiyoruz.Yüzlerce vuslata ve elvadaya sahit olmuş Kuzu limanına varıyoruz.

2. GÜN C.TESİ: KALEKÖY-BADEMLİ KÖYÜ-DEREKÖY-TEPEKÖY

Sabah erken saatlerde Gökçeada'dayız. Adanın sıcak dokusu hemen sarıyor insanı.Ada merkezi ve tüm köyler iç bölgeler kurulu,vakti zamanında korsanlık varmış nede olsa,o yüzden limandan itibaren dokusunu koruyan köyle ve dokunulmamış tertemiz koylar bizi bekliyor.İlk durağımız adanın en canlı noktası olan Kaleköy,sahilinde kısa bir yürüyüş çay bahçelerinde soluklanma molası ardından,Köyün arka kısmında kalan Türkiyenin ilk ve tek su altı Milli parkı olan Yıldız koyuna gidiyoruz.Kaya yapısıda dikkat çekici olan bu koyda fotograf molası ardından,Genelde Ispartalı vatandaşlarımız bulunduğu ve ev pansiyonları ile ünlü şirin Bademli Köyünün içinden geçerek,Eski bademliye gitmek için dimdik bir rampadan çıkış yapıyoruz.Eski bir Rum köyü olan bu köyde tarihi okul binası ,çamaşrıhane ve asırlık çınar muhteşem manzaralar eşliğinde sizi karşılıyor.Köy gezimiz devam etmekte,sırada terimizi soğutmak ve biraz soluklanmak için Zeytinli köyü bizi bekler,Madamın dibek kahvesi ve meşhur sakızlı muhallebi yememek olurmu adada…Ardından Tepeköye doğru çıkış,Muhteşem manzarsı ise Tepeköy Çınaraltı bizleri karşılar,buz akan sularını içerken ile 600 yıllık çınarların altında serinlemekte hediyesi.Köy meydanı gezisi ardından,Türkiyenin vakti zamanında en büyük köyü olan Dereköye gidiyoruz,nice hatıraları içinde barındıran bu köyde terk edilmiş 2000 hane var.Her evden sanki geçmişiz sesleri gelirmişcesine bir ortam içinde Tarihi Çamaşırhane,Yağhane gezisi ardından Türkiyenin en batı ucu bizi bekler. Uğurlu köyüne gidiyoruz ve gizli liman ve ümit burnunda fotograf molası.Ada merkezine dönüp yemek molası veriyoruz ve burada alışveriş molamız var.Yol üstünde göller ve göletleri izleyerek. Ardından adanın bir başka güzelliği olan Kefaloz bizi bekler, Muhteşem kumsalı ile rüzgar sörfü için parlayan bir yıldız olan,Aydıncık koyu.ve çamuru ile şifalı Tuz gölü.Yabani keçileri, tepelere kurulmuş tarihi manastırları izleyerek tatlı bir yorgunlukla ada gezimiz sona eriyor. Daha sonra otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: TROAS BEACH HOTEL / EZİNE / ÇANAKKALE

 

3. GÜN PAZAR: RUM MAHALLESİ-KİLİSE-KALE-RÜZGAR GÜLLERİ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Bozcaada'nın tam karşısında Geyikli iskelesinde, feribot’a binip Bozcaada’ya geçiyoruz. Feribottan indikten sonra, Bozcaada sokaklarında gezmeye çıkıyoruz. Dünyanın en güzel adalarından biri olan Bozcaada muhteşem kalesi ile daha feribottan inmeden büyüleyicidir. İskelede iner inmez tarihi Bozcaada Kalesi’ni geziyoruz. İç ve dış kale görüldükten sonra, Rum ve Türk mahallesini birbirinden ayıran yolda nostaljik bir yürüyüş yapıyoruz. Beyaza boyanmış bakımlı evler çiçekli yollar ve Arnavut kaldırımlı sokaklar arasında fotoğraf kareleri yakalıyoruz, Rum tarafında tarihi kilise Türk tarafından tarihi camilerimizin gezisinin ardından ddanın boz olmayan, ormanlarının ve üzüm bağlarının bulunduğu arka tarafına doğru yola çıkıyoruz. Yol üstünde bulunan Aya Paraskivi Manastarı ve aşk çeşmesinde kısa bir mola veriyoruz. Daha sonra tertemiz suyu ile meşhur ve altında Kaz Dağları’ndan gelen tatlı suyun kaynağı bulunan Ayazma Plajı'nda yüzme molası veriyoruz. Yol üzerinde   Habbele Sahili’ni görerek muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz Rüzgar Gülleri’nde hareket ediyoruz. Türkiye'nin en batı ucunda bulunan Rüzgar Gülleri'ni  şarap ikramı  eşliğinde doya doya izleyip  fotoğraf molası veriyoruz.  Hemen arkamızda devasa rüzgar güllerinin uğultusunu bırakarak İskeleye geçip feribota binerek İstanbul'a hareket ediyoruz.

 

Kalkış Yerleri

 

Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5) 24:30
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 24:45
Mecidiyeköy Ali Sami Yen Karşısı Otobüs Durağı 01:00
İncirli Ömür Restoran Önü 01:15
50. Yıl Avcılar İnsa Lisesi Karşısı-Otobüs Durağı(E-5) 01:30
Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Rehber tarafından gezi esnasında bunun için ekstra ücret toplanmaz. 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

Tur Ücreti ve Ödeme Seçenekleri

Konaklama Şekli

2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

06-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

265  TL

330 TL

160 TL

  

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama (Yarım Pansiyon) * Tüm kişisel harcamalar
* 1 açık büfe sabah kahvaltısı * Tüm yemeklerde alınan içecekler
* 1 akşam yemeği(Set Menü) * Müze ve ören yeri ücretleri
* Lüks araçlarla ulaşım * Öğle yemekleri
* Araçlarda ikram ve servis  
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası  
* Feribot ücretleri  

 

Konaklama

KONAKLAMA: TROAS BEACH HOTEL / EZİNE / ÇANAKKALE

  

 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

Kaynak : Gökçeada Turu, Gökçeada Turları
Tür : Gezi Tarih : 5.05.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]