Tin Tin Tur

Safranbolu Safran Çiçeği Hasadı Turu, Safranbolu Turları, Amasra Turu

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Safranbolu Safran Çiçeği Hasadı Turu, Safranbolu Turları, Amasra Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Safranbolu Safran Çiçeği Hasadı Turu, Safranbolu Turları, Amasra Turu

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Safranbolu

   

 

 

Safranbolu Safran Çiçeği Hasadı Turu, Safranbolu Turları, Safranbolu Turu  

 

 

 

 

 Gezi Tarihi

HER Haftasonu

    

 

 Gezilecek Yer

Safranbolu - Amasra - Safran Hasadı- Yörük Köyü

 

 

 

 Yolculuk Süresi

5-6 saat

 

 

 

İstanbul'a Varış 

23:00 - 24:00

 

 

 

 

 

Tur Programı

 

 

1. GÜN CUMARTESİ SAFRANBOLU - HIDIRLIK TEPESİ- YEMENİCİLER ARASTASI -YÖRÜK KÖYÜ 

Sabah belirtilen yerlerde buluşarak Safranbolu'ya hareket ediyoruz. Safranbolu'da ilk durağımız Hıdırlık Tepesi. Muhteşem Safranbolu manzarasına karşı çay ve kahvelerimizi keyifle yudumlarken  bir yandan da rehberimizden Safranbolu hakkında bilgi alıyoruz. Safranbolu hakkında genel bilgi aldıktan sonra Köstendil Kaymakamı Hasan Paşa'nın Türbesi, Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Dr. Ali Yaver Ataman'ın (1955) Anıt Mezarı’ndan sonra şehri daha yakından gezmeye başlıyoruz.  Tarihi dokusu ve görsellikleriyle aile yaşantısını yaşatan Kileciler Evi, İstanbul’daki Nuruosmaniye Cami’sinin adeta küçük bir modelini oluşturan İzzet Pasa Camii,sevgi ve merhamet sembolü Güvercin Yuvaları, sıcak ve soğuk demircilik el sanatlarının üretildiği yaşayan tek Lonca çarşısı olan Demirciler Çarşısı, eskiden yemeni denilen ayakkabının yapıldığı eski Lonca Çarşısı olan Yemeniciler Arastası, giriş kapısı, kilit ve anahtarı ile Türk demir işçiliğinin ilginç örneği olan Cinci Hanı, avlusunda şadırvan, güneş saati ile kütüphane ve muvakkithane bulunan Köprülü Mehmet Pasa Camii,günümüzde de kullanılan Tarihi Cinci Hamamı'nı geziyoruz. Daha sonra eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyü’ne geçiyoruz. Burada Eski Çamaşırhane’yi ve Filiz Abla’nın güzel anlatımıyla Sipahi Konağı’nı geziyoruz. Konağın bahçesinde vereceğimiz çay & kahve molasından sonra  Safranbolu'da kalacağımız tarhihi konaklarımıza geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Safranbolu'da.

KONAKLAMA : TARİHİ SAFRANBOLU KONAKLARI

 

 

2.GÜN PAZAR - KRİSTAL TERAS- SAFRAN HASADI - AMASRA - KEMERE KÖPRÜSÜ 

Sabah konağımızda alınan kahvaltı sonrası, Safranbolu turizmine katkıda bulunmak amacıyla Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras (Cam seyir terası) gezisi  sonrası Safran Hasadı yapılan köyümüz olan YUKARI ÇİFTLİK köyüne geçiyoruz. Sonbahar döneminde çiçek açan, 20 – 30 cm boyunda olan çiçeği ve tepecikleri bitkiye bağlayan yaprak sapı da dâhil olmak üzere kurutularak özellikle gıda boyası ve tat verici olarak kullanılan ve ağırlığının 100 bin katı sıvıyı boyayan Safran Çiçeği'nin Hasadı’na katılıyoruz. Ağırlığına göre dünyanın en pahalı baharatı olan Safran Çiçeği hakkında bilgi aldıktan sonra Amasra'ya hareket ediyoruz. Gezimize Amasra’nın Büyük Liman’ından başlıyoruz. Küçük Kilise olarak adlandırılan şapelin yanından geçerek eskiden kilise olarak kullanılan Fatih Cami’yi görüp, Cevovalılara ait Cenova Şatosu’ndan geçip Kemere Köprüsü’ne iniyoruz. Fotoğraf molasından sonra, Sormagir Kalesi’ne girerek Ağlayan Ağaç’a yürüyoruz. Ağlayan Ağaç’ın bulunduğu mevkiden Tavşan Adasını panoramik olarak görüp, burada çay molası veriyoruz. Moladan sonra aynı yol üzerinden Kemere Köprüsünden geçerek kente adını veren Prenses Amastris’in havuzunu görüyor ve Küçük Liman’dan geçerek Çekiciler Çarşısı’nı gezerek öğle yemeğimizi balık restoranımızda aldıktan sonra, 45 dakika sürecek tekne turuna çıkıyoruz. (hava ve zaman müsait olursa) Tekne turundan sonra (ekstra), İstanbul'a hareket ediyoruz. Hava, yol ve trafik durumuna göre 23:00-24:00 gibi İstanbul'dayız.

 

  

Kalkış Yerleri

 

 

İncirli Alfemo Mağazası Önü (Eski Boyner Mağazası)  06:30
Mecidiyeköy INGBANK Önü  06:45
Göztepe Köprüsü Durağı (E-5)  07:00
Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  07:15
Kartal Köprüsü otobüs durağı (E-5)  07:30
Çayırova McDonals Önü 07:45
İzmit Halk Evi Durağı  08:30

 

ÖNEMLİ: Kalkış yerlerinde araç en fazla 5 dakika bekler. Kalkış yerlerinin dışında indirme - bindirme yapılmaz. Bilginize.

ÖNEMLİ: Tura yeterli katılım sağlanmazsa, tur tarihinden 1 gün önce acente geziyi iptal edebilir. Bilginize.

ÖNEMLİ: Koltuk numarası rezervasyona göre verilmektedir. Lütfen ısrar etmeyiniz.

 

 

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz ve Otel konaklaması 1 gece 2 gündür. (1 gece konaklama.) 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.


Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

 

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama (Yarım Pansiyon) * Tüm kişisel harcamalar
* 1 sabah kahvaltısı * Tüm yemeklerde alınan içecekler
* 1 akşam yemeği (set menü) * Ekstra turlar
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası * Müze ve Ören yerleri girişleri 
* Lüks araçlarla ulaşım * Ekstra harcamalar
* Araçlarda ikram ve servis  
* Profesyonel Rehberlik hizmeti  

 

 

Konaklama Şekli          2 ve 3 kişilik odada kişi başı   Tek kişilk oda   7-12 yaş çocuk
Yarım Pansiyon                     389 TL           489 TL          339 TL

 

NOT: Koltuk alınırsa 0-5 yaş 239 TL. Bilginize.

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

 

Kaynak : Safran Çiçeği Hasadı Turu, Safranbolu Turu
Tür : Gezi Tarih : 7.09.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]