Tin Tin Tur

Ayvalık Turu, Cunda Turları, Kazdağı Tur, Assos Turları

Anasayfa » Kaz Dağı-Ayvalık-Assos- Cunda » Ayvalık Turu, Cunda Turları, Kazdağı Tur, Assos Turları
share on facebook  tweet  share on google  print  

Ayvalık Turu, Cunda Turları, Kazdağı Tur, Assos Turları

"Kaz Dağı-Ayvalık-Assos- Cunda" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Ayvalık

 

 F : 27 - kaz_dagi.jpg 

Ayvalık Turları, Kazdağı Turu, Assos Tur, Cunda Turu konaklamalı olarak yapılmaktadır.

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

16 Mayıs Cuma

Assos ve Kaz Dağları

 7-8 saat

 23:00

Tur Programı

1.Gün 16 Mayıs Cuma

 Belirtilen yerlerde buluşarak Yalova, Bursa ve Balıkesir üzerinden Akçay’a varıyoruz.

2.Gün 17 Mayıs Cumartesi: Ayvalık-Cunda

 

Akçay’daki otelimize yerleşip kısa bir dinlenme sonrası, öğle saatlerinde Alibey (Cunda) Adası’na hareket ediyoruz. Önce adanın balık restoranlarından birinde öğle yemeğini alıyoruz. Taş Kahve, Taksiyaris Kilisesi ve Aşıklar Tepesi’ni gezilerinden sonra sokakları, evleri, ibadethaneleri ile de tarih ve kültür kokan Ayvalık’a geçip ilk olarak neoklasik sivil mimari örnekleriyle ön plana çıkan Ayvalık sokaklarını doyasıya geziyoruz. Gezimizin son durağında, Ayvalık, Sarımsaklı ve çevredeki adacıkları panoramik olarak seyredilebileceğimiz Şeytan Sofrası’nda, gün batımını izledikten sonra Akçay’daki otelimize dönüyoruz.

3.Gün 18 Mayıs Pazar: Kaz Dağları

Sabah Otelden Çıkış:7:00 uyandırma, 7:30 kahvaltı, 8:00 hareket

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası baslıyoruz Kaz Dağı’nı gezmeye, ilk olarak filmlere konu olan Hasanboğuldu ve Sütüven Şelaleri’ni gezerek başlıyoruz. Sebahattin Ali’nin öyküsünü yazdığı ayrıca sinemeye da aktarılan Hasan ile Emine’nin hikayesini rehberimizden dinleyip, Türkiye'nin ilk ozel etnografya müzesi ve Türkiye'de ilk kez bir koyde kurulan sanat galerisi olan Tahtakuslar Etnografya Muzesi’ni geçiyoruz. Burada muzenin kurucusu değerli öğretmenimiz Alibey Kudar’dan Kaz Dağı efsanelerini dinleyip, binbir deva Kaz Dağı bitkileri alisverişinden sonra Küçükkuyu’ya hareket ediyoruz. Burada ülkemizin ilk Zeytinyağı Müzesi’ni geziyoruz.. Geçmişten günümüze zeytinyağı yapımında kullanılan, değirmen taşları, dev vidalı presler, zeytin sepetleri sabun kalıpları, ahşap presler, sıkma aparatlar, tekneler, kandiller ve maşrapalar göreceklerimiz arasında. Müzenin yan tarafında bulunan satış mağazasında, zeytinyağı alışverişimizi yaptıktan sonra Zeus Altarı’na geçiyoruz. Edremit Körfezi ve Küçükkuyu’yu en iyi görebileceğimiz yerler arasında olan Zeus Altarı’nda manzaranın tadını doya doya cıkaracağız. Fotoğraf molası ve kısa bir dinlenmeden sonra Adatepe’ye geçiyoruz. Köyü bir baştan bir başa gezip, Hurmalı Kahve’de yorgunluk çaylarımızı içtikten sonra otelimize hareket ediyoruz. (Akşam yemeği otelimizde)

4.Gün 19 Mayıs Pazartesi: Assos

Sabah Otelden Çıkış:7:00 uyandırma, 7:30 kahvaltı, 8:00 hareket

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası Assos’a (Behramkale) hareket ediyoruz. Kuzey Ege turlarının vazgeçilmez yerlerinden biri olan Assos , tarihi ve doğal güzelliklerinin eşsiz uyumunu arayalar için biçilmez kaftan. Kendine özgü tarihi yapısını günümüze kadar korumuş olan bu eşsiz cennet, huzurlu bir ortam arayanlar için bir sığınak. Kendine has mimarisi, tarihi iskelesi ve bir zamanlar Aristo’nun okuluna ev sahipliği yapmış Assos’ta, Tiyatro, Agora, Nekropol, Gymnasium, Surlar, Burclar, Murat Hudavendigar Camii, Athena Tapinagi, Su sarniclari, Tarihi Behramkale Köprüsü’nü geziyoruz. Dönüşte Assos Limani’na geçerek fotoğraf molası ve kısa bir çay molasından sonra istanbul'a  hareket ediyoruz. 
 

Kalkış Yerleri

Kalkış Yerleri:

 

50. Yıl Avcılar İnsa Lisesi Karşısı-Otobüs Durağı(E-5)

22:00

İncirli Boyner Mağazası Önü

22:15

Mecidiyeköy Ali Samiyen Karşısı-Otobüs Durağı

22:30

Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

22:45

Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)

23:15

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.
Açıklamalar

Gezi Süremiz ve Otel konaklaması 1 gece 2 gündür. (1 gece konaklama.) Müze ören yeri giriş ücretleri misafirlerimize aittir. Rehber tarafından gezi esnasında bunun için ekstra ücret toplanmaz. 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 Konaklama

   

 Koryal Motel Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın!

Assos-Kaz Dağları Tur Ücreti ve Ödeme Seçenekleri

Tur Ödeme Seçenekleri

Üye Olmayanlara

Çalışan Üyelere

Üniversite Gezi Kulübü Üyelerine

Nakit Ödeme Fiyatı:

255 YTL

245 YTL

235 YTL

Kredi Kartına Tek Çekim:

270 YTL

260 YTL

250 YTL

Axess Kartına (6 Taksit):

290 YTL (48.3X6)

278 YTL (46.3X6)

266 YTL (44.3X6)

Axess Kartına (10 Taksit):

313 YTL (31.3X10)

300 YTL (30X10)

288 YTL (28.8X10)

Katılan Misafirler

 Konaklama Şekli

 2 Kişilik Oda Kişi Başı

 İlave Yatak

 Tek Kişilik Oda

 2-6 Yaş Çocuk

 07-12 Yaş Çocuk

ÜyeOlmayanlara

HB

255 YTL

 240 YTL 

295 YTL

175 YTL

215 YTL 

Üyelere

HB

245 YTL

230 YTL

285 YTL

165 YTL

205 YTL

Üni. Gezi Kulübü

HB

235 YTL

 220 YTL 

275 YTL

-

-

Ucretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* 2 gece konaklama (Yarım Pansiyon)* Tüm kişisel harcamalar
* 2 Sabah Kahvaltısı* Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
* 2 Akşam Yemeği* Ekstra turlar
* Lüks araçlarla ulaşım * Öğle Yemekleri
* Araçlarda  ikram ve servis * Tüm yemeklerde alınan içeçekler
* Rehberlik Hizmeti
* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası

Üniversite Gezi Kulübü Üyelerine Özel İndirim!

TinTin Tur, Üniversite Gezi Kulübü Üyeleri'ne özel indirim yapmaktadır. Üniversite öğrencilerinin bu indirimden yararlanmaları için Üniversite Gezi Kulübü'ne üye olmak zorundadırlar. Ücret ödenirken veya araç içinde kimlik ibraz edildiğinde bu indirimden yararlanılr. Açıköğretim öğrencileri bu indirimden yararlanamaz. Üniversite öğrencileri http://www.gezikulubu.com.tr  sayfasından üye olabilirler.

Ayvalık-Cunda-Kaz Dağları- Assos Turu Fotoğrafları

      

Daha önce düzenlenen Ayvalık-Cunda-Kaz Dağları-Assos Turları'mızdan Fotoğraflar İçin Tıklayın!

Taşıma Araçlarımız

     

18'lik Mercedes veya Volt.         27'lik Isuzu veya Turkuaz                45'lik Safir veya 403

Not: Belirtilen saatler hava ve yol  durumuna bağlı olarak degişebilir. Yedigöllere kişi sayısına göre; 18 kişi için 18’lik Mercedes veya Volt., 27 kişi icin 27’lik Isuzu veya Prestij araçlarla gidilmektedir. Yedigöllerin yolundan dolayı Büyük araçlarla gidilmemektedir

 

Yazı ve Fotoğraflar: Serkan SÜSLÜ  (TinTin Tur Seyahat Acentası Kurucusu ve Sahibi)

Cumhuriyet Gazetesi Dört Mevsim Gezi Eki Sayı 123

Krallıklar Kenti:Assos

Kuzey Ege turlarının vazgeçilmez yerlerinden biri olan Assos , tarihi ve doğal güzelliklerinin eşsiz uyumunu arayalar için biçilmez kaftan. Kendine özgü tarihi yapısını günümüze kadar korumuş olan bu eşsiz cennet, huzurlu bir ortam arayanlar için bir sığınak.Assos’un girişinde solda Behramkale Köprüsü sizi davet eder önce. Yıllardır bıkmadan usanmadan tüm konuklarına rehberlik edip, Tuzla Çayı’ndan karşıya geçirmiş, şimdi emekliye ayrılmış olsa da tüm ihtişamıyla dimdik ayakta.Tarihi köprüyü geçtikten sonra, köy girişinde aracınızı uygun bir yere park edip, köyü bir güzel keşfetmelisiniz. Köyün taş sokaklarından yukarıya doğru yürümelisiniz. Köyün küçük meydanındaki kahvede yorgunluk çayınızı içip, kısa bir alışveriş molası verip sonra devam etmelisiniz. Gezecek çok yeriniz var. Dönüşü antik kentin denize bakan tarafından yapmalısınız. Antik kentin girişine yaklaştıkça yol kenarlarında kurulmuş tezgahlardan yöresel ürünler almayı sakın unutmayın. Kentin girişinden geçer geçmez hemen solda bulunan minaresiz yapı, Murat Hüdavendigar Cami. Hemen yanında bulunan su sarnıcından sonra, sabırsızlıkla beklediğiniz Athena Tapınağı.

 

devamı...

 

Yazı ve Fotoğraflar: Serkan SÜSLÜ  (TinTin Tur Seyahat Acentası Kurucusu ve Sahibi)

Cumhuriyet Gazetesi Dört Mevsim Gezi Eki Sayı 30

 

KAZ DAĞLARI VE HASANBOĞULDU

Alplerden  sonra ikinci oksijen merkezi olarak bilinen Kaz Dağı, antik çağ söylencelerinde ”İda” adıyla  “efsaneler dağı”dır. Homeros İlyada’da ida  Dağı için ‘Bol pınarlı vahşi hayvanlar anası” bir başka yazıda “tanrıların babası Zeus’un doğduğu,yerdir” de.Homeros’un bu bölgedeki efsanesi İlyada ise bir diğeri de Hasan boğuldu efsanesidir. Kaz Dağları, Balıkesir’in Edremit’in ilçesi sınırları içinde Milli Park olarak koruna altına alınmıştır.Kaz Dağları,nı gezmeye Edremit tarafından başladığımızda ilk durağımız Hasanboğuldu  ve Sütüven olmalı. Altınoluk-Edremit karayolunun Zeytinli Köyü sapağından girilince iki kilometre sonra köy karşınızda. Zeytinli köyünün çıkışından sola dönersiniz üç kilometre sonra Beyoba köyüne,on dakika sonra da Milli Park’dasınız demektir.Milli Park’a giriş ücreti öder ödemez  solda sekiz metre yükseklikten düşen Sütüven Şelalesi’ne ulaşırsınız.

 

 

devamı...

Kaynak : Ayvalık-Cunda-Kaz Dağı - Assos
Tür : Gezi Tarih : 28.03.2008
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]