Tin Tin Tur

Günübirlik Ayvalık Zeytin Hasat Şenliği ve Ayvalık Tatları Festivali Turu

Anasayfa » Günübirlik Turlar » Günübirlik Ayvalık Zeytin Hasat Şenliği ve Ayvalık Tatları Festivali Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Günübirlik Ayvalık Zeytin Hasat Şenliği ve Ayvalık Tatları Festivali Turu

"Günübirlik Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Günübirlik

  

 

 

 

 

 

KONAKLAMALI AYVALIK-CUNDA ZEYTİN HASADI TURU İÇİN TIKLAYIN 

 

  Ayvalık Zeytin Hasat Şenliği ve Ayvalık Tatları Festivali Turu 

 

 

 

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

 

4, 5 ve 6 Kasım

 

Ayvalık - Cunda 

5-6  Saat

 23:00-24:00

 

 Tur Programı

Gece belirtilen yerlerde buluşarak Ayvalık'a hareket ediyoruz. İlk durağımız Mutluköy. Burada bizim için hazırlanmış köy kahvaltısını aldıktan sonra Cunda'ya hareket ediyoruz. Cunda Adası'nın sembol mekanlarından biri olan Taş Kahve, Hıristiyanlarla Müslümanlar’ın bir arada yaşadığı adanın en eski mahallesinde bulunan Taksiyaris Kilisesi’ni de gezdiktan sonra  Aşıklar Tepesi’ne çıkıyoruz. Daha önceleri bir harabeyi andıran görüntüsü, restorasyonla birlikte eşsiz bir sanat eserine dönüşen tepede, Değirmen ve Necdet H.Kent Kütüphanesi’ni gezip eşsiz manzarada çay molası veriyoruz. Daha sonra bu yıl ilk defa Ayvalık Zeytin Hasat Şenliği ve Ayvalık Tatları Festivali'nin birarada yapılmasından dolayı daha canlı olan Ayvalık rengarenk görüntülere ev sahipliği yapacak.Ege Müzikleri eşliğinde, Ayvalık’a özgü lezzetlerin tadına bakma imkânımız olacak. Zeytin toplama yarışması ve değişik yaş gruplarındaki çocukların sunacağı dans, drama, ağırlıklı gösteriler ile çeşitli halk oyunları gösterilerini izledikten sonra, Cumhuriyet Meydanı’nda tanınmış markaların zeytin, zeytinyağı ve zeytinyağı sabunlarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Ayvalık, Midilli, Cunda ve çevresini tepeden seyretmek için ayrıca güneşin batışını da izlemek için Şeytan Sofrası'na hareket ediyoruz. Güneşin batışını izleyip rehberimizden Şeytanın Ayak İzi denen yeri ve hikayesini dinledikten sonra İstanbul’a hareket ediyoruz.

NOT: Bu yıl Ayvalık Zeytin Hasat Şenliği ve Ayvalık Tatları Festivali Turu birlikte yapılıyor. 

 

Kalkış Yerleri
 İncirli Boyner Mağazası  Önü  21:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  21:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  21:45
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  22:15
 Kartal Köprüsü (E-5)  22:45

 

 NOT: Gebze - Tuzla  noktalarından binecek misafirlerimiz için alternatif kalkış durakları oluşturabiliriz.

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

  

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

  

Tur Fiyatı

  

Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı

149 TL

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* Sabah köy kahvaltısı  * Öğle yemeği
* TURSAB sigortası  * Müze giriş ücretleri
* Lüks araçlarla ulaşım
* Araçta ikram ve servis


 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir:18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige.

 

 

 

 


Tür : Diğer Tarih : 25.10.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]