Tin Tin Tur

Günübirlik Bilecik, Söğüt, Osmaneli Turu

Anasayfa » Günübirlik Turlar » Günübirlik Bilecik, Söğüt, Osmaneli Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Günübirlik Bilecik, Söğüt, Osmaneli Turu

"Günübirlik Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Günübirlik

  

 

 

 

 

 

 

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

 

Her C.tesi ve Pazar 

 

Bilecik, Söğüt, Osmaneli 

3  Saat

 22:00-23:00

 

 Tur Programı

Sabah kalkış noktalarında buluşarak Osmaneli’ne hareket ediyoruz.  Osmaneli’nde ilk olarak Kanuni Sultan Süleyman'ın damadı  Rüstem Paşa tarafından yaptırılmaya başlanan, ölümünden sonra cariyesi tarafından tamamlanan Rüstem Paşa Cami ve sırasıyla  İznik- Rum imparatorluğu zamanında yapılmış Hagios Georgios(Aya Yorgi) Kilisesi, Tarihi Hükümet Konağı, Balaban Meydanı, İlk Posta Kargo Uçağı, Tarihi Konaklar… gezileri sonrası öğle yemeği için tesisimize geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra Bilecik’e hareket ediyoruz. Bilecik'te Osman Gazi'nin kayınbabası ve hocası olan Şeyh Edebali’nin Türbesi, Orhan Gazi Cami, Saat Kulesi, Dünyadaki ilk ve tek üç boyutlu Osmanlı Arması Anıtı'nı görüp Söğüt’e geçiyoruz.  Osmanlı devletinin doğduğu yer olan Söğüt de, Beyliğin kurucusu  Ertuğrul Gazi Türbesi ve Mescidi (Kuyulu Camii), Karakeçeli Parkı, Ertuğrul Gazi'yi anma ve Söğüt şenliklerinin düzenlendiği meydan, Kaymakam Çeşmesi, Hamidiye Cami ve Hamidiye Okulları'nın gezilmesinden sonra İstanbul’a hareket ediyoruz.

 

Kalkış Yerleri
 İncirli Boyner Mağazası  Önü  07:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  07:15
 Göztepe otobüs durağı  07:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5) 07:45
 Kartal Köprüsü (E-5) 08:15

 

 NOT: Gebze - Tuzla - İzmit noktalarından binecek misafirlerimiz için alternatif kalkış durakları oluşturabiliriz.

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

  

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

  

Tur Fiyatı

  

Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı

179 TL

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* Sabah köy kahvaltısı * Tüm kişisel harcamalar
* Öğle yemeği * Müze giriş ücretleri
* Lüks araçlarla ulaşım
* Araçta ikram ve servis 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir:18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige.

 

BİLECİK

 Kurtuluş Savaşından önce Bilecik bölgede en önemli ipek ticareti merkeziydi. Bölgede ki çok sayıda ipekçilik tesisi ve ipek kadife üreten fabrikalar Bilecik'te bulunuyordu. Ancak, Yunanlıların istilasından sonra yangınlarında bu fabrika ve tesislerin tümü yandı. Bu arada diğer fabrika ve işyerlerinin de yanmış olması il ekonomisini çökertmiştir.

Şehir içinde bulunan tarihi, kültürel ve arkeolojik alanlarla ilgili Kültür Bakanlığı olarak kısmi çalışmalar yapılmış olup yapılan ve yapılacak olan çalışmalar Kültür Bakanlığının denetimindedir. Ayrıca yeni bir girişim olarak eski Bilecik yerleşiminin, fotoğraflara göre tespiti ile bu bölgede var olduğu bilinen 1200 adet konut, 7 adet cami, hamam, kervansaray gibi diğer sosyal tesislerin yeniden inşa edilerek Bilecik'in eski kimliğine kavuşması ile ilgili bir çalışmamız 1.1.5 maddesinde açıklanmıştır.

 

SÖĞÜT

Osmanlı Devleti’nin temelinin atılıp yeşerdiği yer olan Söğüt ilçesi, Selçuklu komutanı olan Ertuğrul Gazi’nin İznik İmparatorluğu’ndan aldığı bir yerdir. Kurtuluş Savaşı döneminde 3 kere Yunan işgalinin altına girmiş olan Söğüt, 6 Eylül 1922 tarihinde işgalden yanmış bir halde kurtulmuştur.

Söğüt’ te Neler Yapılır?

 Tarihin izlerini ve kokusunu içinde barındıran Söğüt ilçesinde yapılacak birçok şey bulabilirsiniz. İlçede yapabileceğiniz şeyleri şu şekilde maddeleyebiliriz:

 - Sakarya Irmağı’nın güney yönünde bulunan, çevresi tepeler ile çevrili, oldukça dar ve derin olan Söğüt Deresi’ni görebilirsiniz.

 - Söğüt ilçesine giriş esnasında, mermer madenleri dikkat çekicidir. Burada ayrıca seramik üretimi de yapılmakta olup, bu bölgenin geçmiş dönemlerde ipekçilikte de oldukça iddialı olduğu söylenmektedir.

 - Söğüt ilçesinden Bilecik’e gider iken, yolun sağındaki bir tepede Dursun Fakih hazretleri türbesi yer almaktadır. Burada Ertuğrul Gazi, Şeyh Edebali Hazretleri ve Dursun Fakih türbelerinin üçü de birbirini görebilecek biçimde defnedilmiştir. Siz de bu türbeleri ziyaret edebilirsiniz.

 

OSMANELİ

Tarih boyunca konumu itibari ile geçit bölgesinde yer alan Osmaneli sınırları içinde Romalılar ve Bizanslılar’a ait tarihi kalıntılar ve Tümülüs’ler bulunmakta ve bunlar da Osmaneli’nin eskiden beri bir yerleşme alanı olduğunu göstermektedir.

Bu kalıntılar, Boyunkaya ve Düzmeşe köylerindeki Bizanslılar’a ait olduğu tahmin edilen su kemerleri ve yine Düzmeşe Köyü civarındaki Selçuklu Devleti’ne ait olduğu tespit edilen gözetleme kuleleri ile Soğucakpınar, Kazancı, Büyük yenice ve Çiftlik köylerindeki Tümülüslerdir. Ayrıca tarihî eserler olarak Osmanlı Devleti zamanından kalan ve 16. Asır yapısı olan Rüstempaşa Camii ile Mimar Sinan tarafından yapılmış olan Göksu üzerindeki Taşköprü bulunmaktadır.


Tür : Gezi Tarih : 2.09.2019
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]