Tin Tin Tur

Taraklı Turları, Göynük Turu, Çubuk Gölü Turları, Mümkünlü Kasabası

Anasayfa » Günübirlik Turlar » Taraklı Turları, Göynük Turu, Çubuk Gölü Turları, Mümkünlü Kasabası
share on facebook  tweet  share on google  print  

Taraklı Turları, Göynük Turu, Çubuk Gölü Turları, Mümkünlü Kasabası

"Günübirlik Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Taraklı

 F : 2048 - goynuk_kule.jpg  F : 4313 - taraklifoto__6_.jpg

 Taraklı Turları,Taraklı Turu, Günübirlik Taraklı Turu, Günübirlik Göynük Turu, Çubuk Gölü, Göynük Turu

 

 

 

 Taraklı (Mümkünlü)-Göynük-Çubuk Gölü

 

 

TUR VİDEOLARI İÇİN TIKLAYIN

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış

Her hafta sonları

                        Taraklı(Mümkünlü Köyü)Göynük-Çubuk Gölü

3-3.5 saat

21:00-22:00

TARAKLI GÖYNÜK ÇUBUK GÖLÜ TURUMUZDAN VİDEOLAR

 BÖLÜM 1

 BÖLÜM 2

 BÖLÜM 3

 

 

 

 

 

 

Tur Programı

Sabah buluşma noktalarından misafirlerimizi alarak   Şener Şen ve Olgun Şimşek’in rol aldıkları TTnet reklamı Mümkünlü Kasabası olarak geçen  Taraklı’ya doğru hareket ediyoruz. Osmanlının sivil mimarisini en güzel örnekleriyle buram buram tarih kokan, cumbalı, renkli evleri, doğası, tertemiz sokak, caddeleri ve parkları ile her köşesi tablo niteliğinde olan Taraklı’da ilk durağımız Kültür Evi. İlçenin restore edilen ender binalarından biri olan Kültür Evi’nde, kumaş dokuma aletlerini, çingenelerin yaptığı demir ve ferfore işlerini, Taraklı doğumlu ünlü hattat sanatçısı Saim Özel'in eserlerini ve yöresel kıyafetleri gördükten sonra gezimize  devam ediyoruz. Bağdat Yolu üzerinde bulunan Taraklı'nın eskiden kervanların konakladığı ve yılların hiçbir zaman eskitemediği Tarihi Han'ı, sivil mimarinin ilçedeki en güzel örneklerinden biri olan Çakırlar Konağı ve eski Vali Konağı, Yavuz Sultan Selim’in Vezir-i Azamı Yunus Paşa tarafından Mimar Sinan’a yaptırılan Yunus Paşa Camii, (Kurşunlu Camii), yapıldığı yıllarda Yunus Paşa Camii’ni merkezi sistemle alttan ısıtılmasında kullanılmış Tarihi Hamam'ı Yusuf Bey Mahallesi’ndeki 5 asırlık Tarihi Çınar Ağacı'nı ve Osmanlı’dan Cumhuriyet’e kadar kullanılan Rüştiye Mektebi'ni gezilerinden sonra Göynük'e hareket ediyoruz. Akşemsettin'in yöresi Göynük'te, ilk olarak Gazi Süleyman Paşa Hamamı ve Camii, Akşemsettin Türbesi'ni geziyoruz. Daha sonra şehri panoramik olarak göreceğimiz Zafer Kulesi'ne çıkıyoruz. Burada Göynük hakkında genel bilgi alıp, bol bol fotoğraf çektikten sonra, yörenin meşhur fasulyelerinin satıldığı dükkanlardan alışveriş yapıp, Çubuk Gölü'ne hareket ediyoruz. Kayabaşı tepesinden inen bir heyelanın genişleyen vadiyi tıkaması sonucu oluşmuş, etrafı güzel çam ormanlarıyla kaplı Çubuk Gölü’nü ve Değirmenleri görüp fotoğrafladıktan sonra İstanbul'a hareket ediyoruz. 

 

Kalkış Yerleri

 

 

İncirli Alfemo Mağazası Önü (Eski Boyner Mağazası) 07:00
Mecidiyeköy INGBANK Önü 07:15
Göztepe Köprüsü Durağı (E-5) 07:30
Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5) 07:45
Kartal Köprüsü otobüs durağı (E-5) 08:00
Çayırova McDonals Önü 08:30
İzmit Halk Evi Durağı  08:30

 

ÖNEMLİ: Kalkış yerlerinde araç en fazla 5 dakika bekler. Kalkış yerlerinin dışında indirme - bindirme yapılmaz. Bilginize.

ÖNEMLİ: Tura yeterli katılım sağlanmazsa, tur tarihinden 1 gün önce acente geziyi iptal edebilir. Bilginize.

 

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz, sabah  belirtilen yerlerde  alınarak başlar. (günübirlik)  0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız  otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu  önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda Tin Tin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

 

Yedigöller Turu Fiyatı ve Ödeme Seçenekleri
Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı

149 TL

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* Sabah kahvaltı paketi * Tüm kişisel harcamalar
* Yöresel Öğle yemeği * Ekstra harcamalar 
* Araçta ikram ve servis
* Millipark giriş ücretleri
 

 

Turlarımızdan Fotoğraflar

 F : 4305 - taraklievleri6.jpg  F : 4310 - taraklifoto29.jpg  F : 4315 - tarakliresim1.jpg

Turları'mızdan Fotoğraflar İçin Tıklayın!

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

 

 TARAKLI'NIN KISA TARİHÇESİ

Eski adı “Dablar” olan Taraklı’nın Hellenestik dönemde “Bytinia” adını alan bölge içinde olduğu bilinmektedir. Hisartepe’de bulunan iki sarnıç M.Ö. l. bin ile M.Ö. 2000 arasını tarihlemektedir. 

Osmanlı Devletinin kuruluşundan önce, Ertuğrul Gazi döneminde, Osman Bey’in Komutanı Samsa Çavuş Sakarya Vadisindeki Sorkun, Yenice Tarakçı (Taraklı) ve Göynük taraflarına akın düzenlemiş, Hırıstiyan ahalinin yaşadığı bu toprakları Bizanstan alarak Osmanlıya katılmıştır. 

Taraklı’nın Osmanlı topraklarına katılışı ile ilgili olarak yapılan inceleme ve araştırmalarda fethin tarihi olarak 1289 ile 1293 yılları arasında ihtilaf olmakla birlikte, Taraklı’nın Osmanlı Beyliği topraklarına katılışı Beyliğin Anadolu Selçuklu Devletine yarı bağımlı olduğu yıllara rastlar. Ayrıca Taraklı’nın fethinde Samsa Çavuşla beraber kesin işbirliği içinde olan Harman-Kaya Beyi Köse Mihal’inde etkisi olmuştur.

Yavuz Sultan Selim’in Mısır Seferine çıkarken Taraklı’da konaklayarak Veziri Yunus paşaya yaptırdığı ve şu anda kendi adıyla anılan Yunuspaşa camii diğer adıyla kubbelerindeki kurşunlarla ünlenen Kurşunlu camii 1517 yılında yapımı bitirilmiştir.

Evliya Çelebi Seyahatnamesinde bahsedildiği üzere İlçede halkın şimşir kaşık ve tarak yapması nedeniyle adının Yenice Tarakçı olarak anıldığı belirtilmektedir. Bu isim zamanla halk dilinde Taraklı olarak kalmıştır.

ÇUBUK GÖLÜ 

Göynük ilçesinin 11 km kuzeyinde kıyısında Çubuk Köyü bulunan, çevresi güzel çam ormanları ile donatılmış Çubuk Gölü 15 hektar genişliğinde ve ortalama 13 metre derinliğindedir.

Gölde çok lezzetli sazan ve alabalıkları bukunmakta ve bunları olta ile avlamak serbesttir. Göl etrafında önceki yıllarda çekimleri yapılan bir film için inşa edilen yel değirmenleri yöreye ayrı bir güzellik katmaktadır

 

Kaynak : Mümkünlü Nerede, Taraklı Turu, Göynük Turu, Çubuk
Tür : Gezi Tarih : 2.01.2020
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]