Tin Tin Tur

Taraklı Turları, Taraklı Turu, Günübirlik Taraklı Turları

Anasayfa » Günübirlik Turlar » Taraklı Turları, Taraklı Turu, Günübirlik Taraklı Turları
share on facebook  tweet  share on google  print  

Taraklı Turları, Taraklı Turu, Günübirlik Taraklı Turları

"Günübirlik Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Taraklı    

  GÜNÜBİRLİK TARAKLI-KARAGÖL YAYLASI TURU

TUR VİDEOLARI İÇİN TIKLAYIN

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

Her C.tesi ve Pazar

Taraklı ve Karagöl

3-3.5 saat

21:00-22:00

Tur Programı

Sabah belirtilen yerlerde buluşarak Taraklı’ya hareket ediyoruz. Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örnekleriyle buram buram tarih kokan, cumbalı, renkli evleri, doğası, tertemiz sokak ve parkları ile her köşesi tablo yapılacak Taraklı’da ilk durağımız Kültür Evi. İlçenin restore edilen ender binalarından biri olan Kültür Evi’nde, kumaş dokuma aletlerini, çingenelerin yaptığı demir ve ferfore işlerini, Taraklı doğumlu ünlü hattat sanatçısı Saim Özel'in eserlerini ve yöresel kıyafetleri gördükten sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bağdat Yolu üzerinde bulunan Taraklı'nın eskiden kervanların konakladığı ve yılların hiçbir zaman eskitemediği Tarihi Han'ı, sivil mimarinin ilçedeki en güzel örneklerinden Çakırlar Konağı ve eski Vali Konağı, Yavuz Sultan Selim’in Vezir-i Azamı Yunus Paşa tarafından Mimar Sinan’a yaptırılan Yunus Paşa Camii, (Kurşunlu Camii), yapıldığı yıllarda Yunus Paşa Camii’ni merkezi sistemle alttan ısıtılmasında kullanılmış Tarihi Hamam'ı Yusuf Bey Mahallesi’ndeki 5 asırlık Tarihi Çınar Ağacı'nı ve Osmanlı’dan Cumhuriyet’e kadar kullanılan Rüştiye Mektebi'ni gezilerinden sonra yöresel yemekleri tadacağımız restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra Yöresel Köy Pazarı'nda (cumartesi günleri) alışveriş molası verip, Taraklı'nın 21 km kuzeydoğusunda Samanlı Dağları'nın uzantısı olan tepelerin üzerinde yer alan Karagöl Yaylası’na hareket ediyoruz. Çam, kayın, meşe ve köknar ağaçlarıyla dolu, bol oksijenli havası ve nefis soğuk içme sularıyla her yıl binlerce doğaseverin kamp kurup konakladığı mükemmel bir yer olan Karagöl Yaylası’nda yapacağımız yürüyüş ve serbest zamandan sonra İstanbul’a hareket ediyoruz.

Kalkış Yerleri

İncirli Alfemo Mağazası Önü (Eski Boyner Mağazası) 07:00
Mecidiyeköy INGBANK Önü 07:15
Kadıköy evlendirme dairesi Önü 07:30
Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5) 07:45

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz, sabah  belirtilen yerlerde  alınarak başlar. (günübirlik)  0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız  otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu  önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

Tur Fiyatı ve Ödeme Şekilleri

Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı

110 TL

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* Araçta ikram ve servis * Ekstra harcamalar 
* Yöresel Öğle Yemeği * Tüm kişisel harcamalar
* Lüks araçlarla ulaşım
* Milli Park Girişleri ve Rehberlik 

Turlarımızdan Fotoğraflar

     

Turları'mızdan Fotoğraflar İçin Tıklayın!

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

Kaynak : Taraklı Turu, Taraklı Turları, Taraklı Evleri
Tür : Gezi Tarih : 1.03.2015
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]