Tin Tin Tur

İstanbul Turu, Eyüp Sultan Turu,Sultanahmet

Anasayfa » Günübirlik Turlar » İstanbul Turu, Eyüp Sultan Turu,Sultanahmet
share on facebook  tweet  share on google  print  

İstanbul Turu, Eyüp Sultan Turu,Sultanahmet

"Günübirlik Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
İstanbul

  

GÜNÜBİRLİK İSTANBUL TURU

TUR VİDEOLARI İÇİN TIKLAYIN


Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

Her C.tesi ve Pazar

İstanbul

30 dakika

22:00-23:00

 Tur Programı

Belirtilen yerlerde buluşarak, Hz. Muhammed`i Medine`ye ilk geldiğinde evinde misafir eden, halk arasında "Eyüp Sultan" olarak adlandırılan Hz. Ebu Eyüb el-Ensari’ye ait türbenin bulunduğu Eyüp Sultan Cami’sini rehber eşliğinde geziyoruz. Daha sonra Haliç’in en güzel manzarasının izlendiği Piyer Loti Tepesi’ne çıkıyoruz. Burada vereceğimiz alışveriş ve fotoğraf molasından sonra, Türkiye'deki çeşitli yapıtların maketlerinin sergilendiği 60.000 metrekareyle dünyanın en geniş alana kurulmuş minyatür parkı olan Miniatürk’ü gezmeye gidiyoruz. Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilmiş eserlerin 1/25 ölçekli maketlerinin yer aldığı Miniaturk'ü gezip, Türkiye'de Ulaşım, Endüstri ve İletişim tarihine adanmış ilk önemli müze olan Rahmi Koç Müzesi’ne geçiyoruz. Lengerhane, Tersane ve Dış Mekan Sergi Alanı olarak üç ana bölümden oluşan müzeyi gezip, Sultanahmet’e geçiyoruz. Bizans İmparatoru I. Justinianus (527-565) tarafından Büyük Saray’ın su ihtiyacını karşılamak üzere yaptırılan Yerebatan Sarnıcı, Türk ve İslam dünyasının en ünlü anıtlarından birisi olan Sultanahmet Camii, At binenlerin, atların meydanı anlamına gelen Hipodrom Meydanı ve  Bizanslılarca dünyanın merkezi olarak kabul edilen yer olan Million Taşı gezileri sonrası Sultanahmet Ramazan Şenlikleri ve iftar için serbest zaman veriyoruz.

Kalkış Yerleri

Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5  Kartal istikameti) 08:00
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 08:15
M.köy Ali Sami Yen Karşısındaki-Otobüs Durağı (Murat Muhallebici Yanı) 08:30

İncirli Ömür Restoran Önü

 09:00
Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz, sabah belirtilen yerlerde alınarak başlar. (günübirlik ) 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Tur Fiyatı ve Ödeme Şekilleri

Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı

90 TL

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* Öğle Yemeği* Tüm kişisel harcamalar
* Profesyonel rehberlik hizmeti* Ekstra harcamalar 
* Araçta ikram ve servis


Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

 

Kaynak : İstanbul Turları, Eyüp Sultan Turu
Tür : Gezi Tarih : 22.08.2009
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]