Tin Tin Tur

Polonezköy Riva Anadolu Feneri Turu, Polonezköy Turu

Anasayfa » Günübirlik Turlar » Polonezköy Riva Anadolu Feneri Turu, Polonezköy Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Polonezköy Riva Anadolu Feneri Turu, Polonezköy Turu

"Günübirlik Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Polonezköy

  

 

SABAH  KÖY KAHVALTISI

ÖĞLE YEMEĞİ (BARBEKÜ)

MÜZE GİRİŞLERİ

 

BAŞKA YERDE YOK!!!!

 

TUR VİDEOLARI İÇİN TIKLAYIN

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış

Her C.tesi ve Pazar

Polonezköy -Riva-Anadolu Feneri

1 saat

18:00-19:00

 

POLONEZKÖY ANADOLU FENERİ RİVA TURUMUZDAN VİDEO

 

 BÖLÜM 1

 BÖLÜM 2

 
 

 

 

Tur Programı

Belirtilen yerlerde buluşarak Polonezköy'e doğru yol alıyoruz. Kısa süren  yolculuğumuz sonrası Polonezköy'e varıyoruz. 1842'de Polonyalı'lar tarafından kurulan bu köy şimdi evleriyle ve bahçeleriyle, yeşil, modern bir köy. Hem de İstanbul'a çok yakın. Önce Polonezköy'de bulunan tesisimizde  kahvaltı yapıyoruz.  Ardından Polonezköy’ü gezmeye başlıyoruz. Polonezköy Kültür Evi, Atatürk Evi, Zoşa Teyze’nin Evi (Tekrar geçmişin kokusunu duyacağımız artık sahiplerinin değil anılarının yaşadığı eski bir Polonezköy evi) ve Katolik Kilisesi olan Meryem Ana Kilisesi'ni geziyoruz. Polonezköy' ün ve kilisenin tarihi hakkında bilgi aldıktan sonra, Polonezköy etrafinda bulunan ormanlarda güzel ve rahat yürüyüş yapıyoruz.(4.8 km) Öğle yemeği  sonrası vereceğimiz serbest zaman sonrası Riva'ya hareket ediyoruz. Birbirinden şirin köyler arası yapacağımız yolculuk sonrası Riva'ya ulaşıyoruz. Yoros Kalesi’nin Türklerin eline geçmesiyle aynı dönemde zaptedilen ve hem Boğaz girişinin hem de arkadan Yoros Kalesi’nin emniyetinin sağlandığı Riva Kalesi'ne çıkıp geziyoruz. Kumsalın arasından denize dökülen deresi, yeşil ve ormanlı çevresiyle Riva'dan sonra  Anadolu Feneri'ne hareket ediyoruz. Yemyeşil ağaçlarlar, bodur bitkiler, çiçekler, ormanlarla kaplı yolda ilerleyerek vardığımız Anadolu Feneri Köyü'nde meydanda aracımızda inerek köyü keşfe çıkıyoruz. Karadeniz manzaralı evler arasında yapacağımız kısa bir gezinti ve Anadolu Feneri önünde fotoğraf molası verip İstanbul'a hareket ediyoıruz..

Kalkış Yerleri
 İncirli Alfemo Mağazası Önü (Eski Boyner Mağazası)  07:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  07:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  07:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  08:00
 Kartal Köprüsü (E-5)  08:15
Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz, sabah belirtilen yerlerde alınarak başlar. (günübirlik ) Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

Polonezköy Tur Fiyatı ve Ödeme Şekilleri

 

Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı

125 TL

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* Sabah köy kahvaltısı * Tüm kişisel harcamalar
* Müze ve ören yerleri girişleri * Ekstra harcamalar 
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Lüks araçlarla ulaşım  
* Öğle Yemeği (barbekü)  

 

DİĞER GÜNÜBİRLİK TURLAR İÇİN TIKLAYIN

 

Polonezköy-Riva Turu Fotoğrafları

  

Daha önce düzenlenen Polonezköy Turları'mızdan Fotoğraflar İçin Tıklayın!

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

TinTin Tur'un Kurucusu ve Sahibi Serkan Süslü'nün Polonezköy Yazısı

Yazı ve Fotoğraflar: Serkan SÜSLÜ  (TinTin Tur Seyahat Acentası Kurucusu ve Sahibi)

Cumhuriyet Gazetesi Dört Mevsim Gezi Eki

İstanbul'un Şirin Polonya'sı 

İstanbul’dan kaçmak isteyip de aynı zamanda şehirden uzaklaşmak istemeyenler için en güzel alternatiflerden biri de hiç kuşkusuz Polonezköy’ dür. Yemyeşil kırlar, tertemiz havası, güleryüzlü insanlarıyla hafta içi yorgunluğunuzu atabileceğiniz en güzel seçeneklerden biri. Polonezköy’ de haftasonu, tatil, piknik, günübirlik gezi, mangal keyfi, kaliteli ve lüks restoranlarda akşam yemekleri ve partiler gibi pek çok imkanı değerlendirebilirsiniz. Bir çok seçeneği içinde barındıran bu şirin Polonya köyünü keşfetmeniz için bir gün yeter de artar bile. Hemen söyle- yeyim pişman olmayacaksınız.

devamı...
 

Kaynak : Polonezköy Turları, Anadolu Feneri, Riva
Tür : Gezi Tarih : 1.02.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]